Facebook Google+ Twitter

Klimek Murańka w kadrze na pierwsze zawody PŚ

Trener polskich skoczków narciarskich powołał kadrę na pierwszy konkurs Pucharu Świata (27 i 28 listopada). W kadrze znaleźli się Adam Małysz, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Stefan Hula i Marcin Bachleda.

Adam Małysz z Kryształową Kulą za zdobycie PŚ / Fot. wikipedia/commons/ Fot. SzoltysJuż za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trener polskiej kadry podał już nazwiska 7 skoczków, którzy wezmą udział w pierwszych zawodach w Kuusamo. Największym zaskoczeniem jest obecność w reprezentacji 16-letniego Klemensa Murańki. Skoczek okrzyknięty parę lat temu wielkim talentem polskich skoków, teraz dostanie szansę sprawdzenia się w Pucharze Świata, poza granicami kraju. Dotychczas startował tylko w zawodach w Zakopanem, gdzie mieliśmy możliwość wystawienia większej ilości zawodników.

Szansę pokazania się w Pucharze Świata dostał także Dawid Kubacki, który był jednym z odkryć letniego GP. Poza tym, personalny skład kadry raczej zaskakiwać nie powinien.

Największe nadzieje, kibice zapewne wiążą z występami Adama Małysza. Nie jest jednak pewne czy zawodnik ten wystąpi w pierwszych zawodach, ponieważ doznał urazu kolana na treningu i dopiero w najbliższych dniach wyjaśni się, czy uda mu się wystartować w Kuusamo.

W pierwszych konkursach nowego sezonu, polska kadra będzie mogła wystawić aż 7 skoczków w kwalifikacjach. Stało się tak za sprawą świetnych wyników osiąganych przez naszą drużynę, podczas Letniego GP w skokach.

Trener kadry Łukasz Kruczek pozytywnie ocenia cykl przygotowań do nadchodzącego sezonu, lecz jak sam zaznacza z oceną formy naszych zawodników należy poczekać do pierwszych konkursów. Inauguracja Pucharu Świata odbędzie się 27 i 28 listopada, tradycyjnie w fińskim Kuusamo.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jedno zdjęcie naszego Idola a jak wielka różnica pod względem wejść do tematu?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
GRZEGORZ PROKOP
  • GRZEGORZ PROKOP
  • 23.11.2010 19:05

CIEKAWY SEZON NASZ CZEKA MAM CICHĄ NADZIEJE ZE NASI MŁODZI CHŁOPCY POKARZĄ LWI PAZUR PONIAWAZ NIE TYLKO AUSTRIJACY MAJĄ TALENTY W SPORTACH ZIMOWYCH

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może być udany sezon, liczę że w końcu Kamil będzie regularnie punktował w czołowej 10. A pozostali niech się kwalifikują do czołowej 30 na jak najwyższych pozycjach i też będzie dobrze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobrze. Niech chłopak się jak najszybciej nabierze obycia w tym elitarnym gronie.

Ciekawa zima nas czeka, co do tego nie mam wątpliwości. Daleki jestem od popadania w hurraoptymizm, bo letni sezon rządzi się swoimi prawami, ale mimo wszystko jakaś tam nutka nadziei na bardzo dobre występy Polaków jest :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.