Facebook Google+ Twitter

Kłobuck k. Częstochowy. Policja wykryła nielegalną ubojnię psów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-05 23:27

Policja razem z działaczami Fundacji For Animals zamknęła w środę nielegalną ubojnię psów - informuje w wieczornym programie telewizja TVN24.

Wstrząsające znalezisko to efekt działań Fundacji For Animals i "Gazety". Nielegalną hodowlę i ubojnię psów odkryto na osiedlu Brody-Malina - niewielkiej, położonej na uboczu Kłobucka.

Jak donosi portal Gazeta.pl do posesji wkroczyli kłobuccy policjanci, zarząd częstochowskiej Fundacji For Animals i przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Jej właścicielką jest 37-letnia kobieta.

W czasie przeszukania znaleziono oblepioną brudem lodówkę wypełniona butelkami smalcu, psie szczątki walające się wśród żywych czworonogów. Według policjantów prawdopodobnie żyjące psy były żywione szczątkami padłych. - Znaleziono też resztki sierści. Były też siekiera, broń, odzież z plamami krwi, wypełniona płynem spora strzykawka z grubą igłą. I zakrwawiona wewnątrz wirówka - piszą reporterzy Gazety Wyborczej, którzy byli podczas wizji lokalnej posesji.

Więcej na stronach Gazety.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

przypominają mi się "Medaliony" Zosi Nałkowskiej... tam ludzi przerabiali na mydło... autentycznie... swoją drogą zastanawiam się, czy tacy zbrodniarze mają w ogóle jakieś wyrzuty sumienia i czy w ogóle dociera do ich świadomości ogrom i siła wyrządzonego bestwialstwa, którego tak naprawdę w racjonalny sposób niczym nie można wytłumaczyć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy wrażliwi koledzy i koleżanki - a może mi które odpowie czym się rożni smalec psi od świńskiego? Właścicieli owej rzeźni powinni skazać (o ile miało to miejsce) co najwyżej za niewłaściwe warunki lub znecanie... Najbardziej natomiast ubawiła mnie wczorajsza wypowiedz jednej pani doktor w TV, zapytanej czy taki psi smalec faktycznie leczy, a która odpowiedziała, że wręcz przeciwnie - może prowadzić do przeniesienia pasożytów zwierzęcych - no to ja jestem b. ciekaw jakie to pasożyty są w stanie przeżyć w temperaturze wrzącego tłuszczu. Nie wiem też czy państwo pamiętacie ale onegdaj była głośna sprawa kucharza, który zamiast królika serwował pieczeń z kota... i był tak dobrym kucharzem, że nikt by się nie zorientował gdyby dania nie zaserwował weterynarzowi, który się zorientował po różnicy w kościach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.08.2009 15:59

Kiedyś każdy obywatel podlegał obowiązkowemu prześwietleniu płuc, teraz już niestety zaniechano tego procederu i wbrew wszelkim statystykom zachorowalność na gruźlicę wzrosła. Nie wiem dokładnie skąd wzięła się opinia, że psi smalec jest skutecznym lekiem na tę chorobą. Wniosek nasuwa się jeden, popyt - podaż. Oglądając w TV migawki z tego wydarzenia aż mną zatrzęsło, wszystko to urąga ludzkiej godności. Rok temu był podobny reportaż z tym, że mężczyzna mordował psy i przerabiał je na produkty dla własnego użytku. Facet był tak ograniczony w swoich wypowiedziach, że nawet twierdził iż to jest normalność.... Cóż są ludzie i taborety....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewno już sie zwija i nie tylko oni jedyni.Wczoraj w tvn24 mówiła pani z for animals że towarzystwo opieki nad zwierzętami nie ma pracowników bo by często robili takie kontrole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu, w życiu nie najechałbym myszką na ten fragment "Jak donosi portal Gazeta.pl do posesji "
gdybyś Ty mi tego teraz nie uświadomiła.
po 1. słowo Gazeta.pl niczym sie nie wyróżnia. granat i czarny jest nie do odróżnienia, gdy czytasz szybko skoncentrowana na treści. po 2. NIC nie wskazuje , że jest link pod spodem.

Dlaczego s ł o w o p o k t ó r y m k r y j e sie link nie jest czerwone ? jak wszędzie inne linkujące.

A co do sprawy, TO straszna!
To, że hycle mogę prosperować jest winą tych. ktorzy "kochają" psy, porzucają je gdy jadą na wakacje.
Ale żeby "hodowle" psów w celach "produkcyjnych" ??? brrrrrrr makabra.
A piesków żal !Kocham psy, jednak taka sama makabra odbywa się w hodowlach innych zwierząt! w hodowlach legalnych.

Pewnie ta była nielegalną hodowlą produkcyjną. Pewnie odpowie za nielegalność działalności gospodarczej. brbrbr! - oraz za znęcanie sie nad zwierzętami. I pewnie można kilka przepisów dorzucić , by właścicielkę surowo ukarać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tekście jest podany link, ale pod artykułem też powinien pojawić się link do danego materiału, a nie do strony głównej, co racja, to racja.

A ta kobieta, właścicielka tej strasznej rzeźni, powinna być bardzo surowo ukarana, w co jednak wątpię, bo w tym kraju surowszą karę otrzyma pewnie za obrazę prezydenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w napisie "Wiecej na strona Gazeta.pl" po spodem jest link do strony głównej. Pomijam fakt , że wiele ludzi nie widzi niebieskiego koloru tak wyrańnie i nie najeżdza myszka. na słowo pod którym podpięty jest link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie martw się, nie jesteś ślepy :) Może Paweł był przemęczony i przeoczył tamtego linka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle, albo ja jestem ślepy, ale w środku tekstu jest link "Jak donosi portal Gazeta.pl: słowo Gazeta.pl prowadzi do właściwego tekstu. I taki umieściłem, taki prowadzi do strona na którą się powołujemy. Powinnością dziennikarza obywatelskiego jest sprawdzić zanim cokolwiek się napisze... :((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.