Facebook Google+ Twitter

Kłodawa: Długa kolejka przed kopalnią soli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 18:43

Przed kopalnią w Kłodawie kierowcy ciężarówek stoją ponad dwadzieścia godzin po tzw. sól drogową. Przyjeżdżają z całej Polski. Sól drogowa to środek niezbędny do rozpuszczenia lodu i śniegu zalegającego na drogach.

Kierowcy stojący w kilkukilometrowej kolejce są oburzeni warunkami, w jakich muszą czekać. Oczekiwanie to konieczność odstania wielu godzin na mrozie chociażby bez możliwości umycia się, chyba że w śniegu.

Kopalniane parkingi nie są w stanie pomieścić kilkuset pojazdów jednoczenie. Członek zarządu Kopalni Soli Kłodawa Marek Skrzypczak winą za kolejki obarcza częściowo firmy odpowiadające za utrzymanie dróg. Dodaje, że sól z kopalni mogą teraz kupić tylko te firmy, które odpowiednio wcześniej podpisały umowy. Tłumaczy, że jest to spowodowane ograniczeniem wydobycia. Zaznacza, że kopalnia nie może zwiększyć wydajności, która i tak jest już wysoka.

Dziennie kopalnia może wydobyć maksymalnie od 3 - 4 tysięcy ton soli. Firma ma magazyny o pojemności kilkudziesięciu tysięcy ton, ale nie wystarczają one w sytuacji, gdy jednocześnie przyjeżdża kilkuset odbiorców.

Kopalnia Soli w Kłodawie 70 procent swojego przychodu zawdzięcza sprzedaży soli drogowej. Im gorsza zima, tym dla firmy lepiej. W ubiegłym roku Kopalnia Soli w Kłodawie sprzedała ponad 700 tysięcy ton soli, głównie drogowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.