Facebook Google+ Twitter

Kłodzko: Nagły powrót zimy

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2010-04-02 12:02

Nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu spadło w niektórych miejscach w powiecie kłodzkim minionej nocy. Właściciele wyciągów zacierają ręce, bo to oznacza przedłużony sezon narciarski.

Najmniej z powrotu zimy cieszą się kierowcy. Wprawdzie warunki na drogach nie są szczególnie trudne i wszystkie trasy są przejezdne, to jednak odśnieżanie samochodów rano nie należało z pewnością do przyjemności.

- Utrudnienia mieliśmy tylko w rejonie Polanicy Zdroju, ale nie były one spowodowane opadami śniegu. Na drodze krajowej nr 8 zepsuł się czeski samochód ciężarowy i przez jakiś czas komplikował ruch innym pojazdom. Ale sytuacja jest już opanowana - mówi Wioletta Martuszewska, rzecznik prasowy klodzkiej policji.

Biało zrobiło się przede wszystkim w górach. Na Czarnej Górze spadło około 30 centymetrów śniegu i aktualnie panują bardzo dobre warunki narciarskie. Podobnie jest w Zieleńcu, gdzie działa większość wyciągów.

- Warunki są idealne, ale obecnie nie ma ludzi. Goście przyjadą dopiero na święta. Przy tak dobrych warunkach liczymy, że na stokach będą tłumy - mówi Ewa Kamyczek, szefowa Stowarzyszenia Zieleniec.

Sporo śniegu, bo ok. 15 centymetrów spadło też w Górach Stołowych.

WEN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.