Facebook Google+ Twitter

Kłopotek: w PSL nie ma nepotyzmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 10:59

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek nie zgadza się z twierdzeniem, że w jego partii panuje nepotyzm. Polityk - gość Radia Pomorza i Kujaw - pochwalił natomiast byłego dyrektora bydgoskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego za to, że potrafił przyznać się do błędu i złożył wczoraj rezygnację.

Kłopotek podkreślił, że Adam Koc był bardzo dobrze przygotowany merytorycznie do pełnienia funkcji. Poseł zwrócił też uwagę na młody wiek byłego już dyrektora i zaznaczył, że z podobną prowokacją spotkał się on pierwszy raz. To zdaniem Kłopotka sprawiło, że sytuacja zwyczajnie go przerosła.

Rezygnacja ze stanowiska dyrektora Koca to efekt prowokacji dziennikarskiej, którą przygotowali dziennikarze telewizyjni. Chcieli pokazać jak szybko można załatwić rządową posadę dla znajomego. Jeden z nich zadzwonił do szefa bydgoskiej agencji przedstawiając się jako pracownik ministerstwa rolnictwa i poprosił o załatwienie pracy dla znajomego działacza. Dyrektor bydgoskiej agencji Adam Koc obiecał stanowisko specjalisty po kilku minutach rozmowy nie pytając nawet o kwalifikacje kandydata.

Eugeniusz Kłopotek odniósł się też do proponowanych przez ministerstwo rolnictwa zmian w KRUS-ie. Poseł uważa, że ze względu na "delikatną materię" nie można robić rewolucji w systemie.

Jego zdaniem jednak, rolnicy w wielu przypadkach powinni płacić nieco wyższą składkę. Zdaniem ekonomistów, reforma jest pozorna, bowiem rolnik ma zgodnie z nią płacić wielokrotnie mniejsze składki emerytalne niż pracownicy innych zawodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.