Facebook Google+ Twitter

Kłopoty Amber Gold. Spółka nie wypłaca pieniędzy klientom

Prezes spółki Marcin Plichta twierdzi, że to problemy techniczne, bo banki wypowiedziały umowy. Zapewnia, że Amber Gold ma środki finansowe i nie ma mowy o upadku spółki, a za sytuację oskarża ABW.

 / Fot. Przemek Świderski/Dziennik BałtyckiZa zaistniałą sytuację Amber Gold obwinia ABW i Komisję Nadzoru Finansowego, które prowadzą postępowania wobec spółki. Według KNF, spółka prowadzi działalność parabankową bez licencji. Według prezesa, to właśnie działania ABW i KNF spowodowały, że banki wypowiedziały umowy. "Posiadamy wystarczające środki, ale nie mamy żadnego rachunku bankowego, z którego moglibyśmy wypłacać środki - zapewnia w rozmowie z TVn24.pl Plichta. Prezes wierzy, że do wtorku spółce uda się otworzyć nowy rachunek bankowy

Zdaniem Plichty "w chwili obecnej nie ma zagrożenia, by firma upadła". "Prędzej zdecydujemy się na rozliczenie wszystkich dotychczasowych produktów i zamknięcie firmy" - zaznacza. Firma przyznaje się ,że "przygotowuje się do sprzedaży zgromadzonego złota".

O działanie na szkodę Amber Gold oskarżona została ABW i KNF. Prezes do oświadczenia załącza tajną notatkę ABW. Jest w niej mowa o akcji przeciwko spółce Amber Gold. Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska, rzecznik Agencji, stwierdza, że dokument jest fałszywy i jeszcze w piątek zostanie powiadomiona prokuratura o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na fałszowaniu dokumentów

Amber Gold działa od 2009 roku, inwestując m.in. w złoto. Klientów przyciągała oprocentowaniem przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku. Amber Gold był też głównym udziałowcem linii lotniczych OLT Express, które ogłosiły upadłość.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeśli ludzie znowu stracą oszczędności całego życia, to nie przez Amber Gold tylko przez chciwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.