Facebook Google+ Twitter

Kłopoty linii OLT Express. Sprawdź, co może zrobić pasażer

Po tym jak linie lotnicze OLT Express zawiesiły loty, pasażerowie odsyłani są z kwitkiem. Mogą się ubiegać o odszkodowanie za opóźniony i odwołany lot.

To przewoźnik ma zapewnić opiekę pasażerom w przypadku odwołania lotu / Fot. Kasjanek24, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:OLT_Express_A320_at_GDN_2012_05_01.jpg To przewoźnik ma zadbać o opiekę pasażerom w przypadku odwołania lotu. Powinien zapewnić im posiłek i podać przyczynę anulowania kursu. Nie ma obowiązku organizacji transportu zastępczego.

"Zawieszenia lotów nie można w tym przypadku uznać jako przesłanki siły wyższej, która mogłaby zwolnić z odpowiedzialności tak, jak to było w przypadku pyłu wulkanicznego, bo już wcześniej pojawiły się pogłoski, że przewoźnik (OLT Express) ma trudną sytuację ekonomiczną" - mówiła na antenie TVN24 Aleksandra Frączek z Federacji Konsumentów. Dodała, że w tym przypadku obowiązują przepisy prawa lotniczego. W oparciu o nie pasażer może domagać się odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot. O odszkodowanie można także walczyć na podstawie prawa cywilnego, jeśli pasażer nie dotarł do wyznaczonego celu i poniósł z tego tytułu szkodę np: nie zdążył na spotkanie.

Aby domagać się odszkodowania konieczny jest bilet. Następnie trzeba napisać reklamację do przewoźnika. Jeśli ta nie poskutkuje, należy wnieść reklamację do Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Po zawieszeniu rejsów, linie lotnicze OLT Express poinformowały, że wszystkim pasażerom, którzy kupili bilety na odwołane rejsy, przysługuje prawo do zwrotu kosztów biletów.

O sytuacji w OLT Express przeczytasz także w materiałach

Linie OLT Express zawieszają loty i wstrzymują srzedaż biletów
Linie OLT Express mogą stracić koncesję
Likwidacja lotów krajowych i droższe bilety w OLT Express
Eurolot przejmie połączenia OLT Express

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.