Facebook Google+ Twitter

Kłopoty Tuska. Wygra z opozycją i odzyska zaufanie Polaków?

Nawet wakacje dla Tuska nie były łatwe. Szef rządu musiał zmierzyć się z poważnymi aferami, które dotknęły jego syna, a także koalicjanta PO. Jak sobie poradzi w starciu z opozycją i czy Polacy dalej będą ufać w jego uczciwość?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej", Platforma rozpoczyna nowy sezon polityczny z wyraźną przewagą nad PiS. Partia Tuska ma 30 proc. poparcia, czyli o punkt procentowy więcej niż na początku miesiąca. Z kolei poparcie dla PiS prawie nie drgnęło. 23 proc. popiera Prawo i Sprawiedliwość, czyli o punkt mniej niż na początku miesiąca. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie prezes Jarosław Kaczyński nie udzielał się publicznie. Poparcie dla pozostałych partii przedstawia się następująco: SLD - 9 proc., Ruch Palikota - 7proc., PSL - 4proc. (czyli minimalnie pod progiem wyborczym). W jeszcze gorszej sytuacji niż ludowcy znalazły się Solidarna Polska, PJN i Nowa Prawica.

Marzenia PiS-u

Jak na razie nie spełnia się marzenie opozycji, szczególnie PiS-u, by ostatnie wydarzenia zmiotły ze sceny politycznej Tuska i jego partię albo przynajmniej ją zmarginalizowały. Zdziwienie może budzić fakt, że Jarosław Kaczyński oficjalnie nie krytykował PO za sprawy Amber Gold i Michała Tuska, a politycy partii nie atakowali tak brutalnie, jak to zazwyczaj ma miejsce, rządzących. Jak wyjaśnił poseł Adam Hofman, to celowe działanie. "Dostrzegliśmy, że wchodząc zbyt wcześnie i zbyt mocno w pewne trudne dla rządu i Donalda Tuska sprawy, czasami ułatwiamy mu zadanie" - powiedział Hofman. Rzecznik PiS-u stwierdził, że jeśli jego partia zbyt mocno zacznie komentować trudne położenie PO, to sprzyjające premierowi media skupią się nie na aferach, a tym, co powiedziało Prawo i Sprawiedliwość. Hofman wyjawia też, że kiedy Donald Tusk w przyszłym tygodniu wygłosi swoje exposé, to prezes wygłosi własne. Uczyni to jednak nie w Sejmie, "przy gwizdach Palikota i bierności marszałek Kopacz", a poza nim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

do Jadwiga Kowalczyk 6.12 - ja nie chcę politykować, polecam swój tekst Co kupuje ciemny lud, jako obywatel wymagam po prostu od Państwa aby wypełniało swoje funkcje w ramach służby publicznej, bo rządzenie krajem to służba publiczna, ciężki obowiązek, a jak ktoś rządzi drugą kadencję to zdecydowanie można wymagać od niego więcej i nie może zwalić, tak jak w przeszłości to było robione, że jego poprzednicy to zabagnili sprawy tak, że nie mozna ich naprostować

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdzisław Nawel Wczoraj 14:46 - ostatnie dwudziestolecie, wolny rynek i oszustwa finansowe, bynajmniej nie "tuskowe"

-Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego
-Afera Paliwowa.
- Lech Grobelny i jego Bezpieczna Kasa Oszczędności
- Artystyczny" duet Bagsika i Gąsiorowskiego
- Warszawska Grupa Inwestycyjna (WGI)
- interbrok Investment
- Piotr Osuch, czyli najsłynniejszy oszust Lubelszczyzny

http://www.skarbiec.biz/inwestycje/13_05_2010_oszustwa.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Tomek
 • Tomek
 • 30.08.2012 23:08

PISIE , nie idź tą drogą ! Takie pyskówki jak dzisiaj na debacie to masakra . Strzelacie sobie samobója . Kto na takich wariatów zagłosuje ? Mohery i garstka dziwnych ,nowych " solidarnościowców . AHA i klub gazetki polskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

zaufania do tego ... nazwiska nie pamiętam... nie mam ani za grosz. TVN i WzbiÓrcza przekonają grona lemingów. Tak to sie robi, vide:
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/szymon_majewski_traci_program_w_tvn,_bo_chcial_sie_smiac_z_po_-_robie_23478

Komentarz został ukrytyrozwiń
członek plemienia
 • członek plemienia
 • 30.08.2012 20:17

Nikt już nie powinien się obrażać, że żyjemy dalej w dzikim kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
 • Bracia Rojek
 • 30.08.2012 19:21

Wystarczy tylko niewielka iskra, by wysadzić z siodła tą koalicję. Ta koalicja jest tak obrzydliwa, taka nieudolna, tak skorumpowana ,tak przesiąknięta demagogią, że naprawdę trudno patrzeć na te rządowe kłamliwe mordy..... Naprawdę niewiele trzeba, by nastąpił niekontrolowany wybuch!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
 • Jolka
 • 30.08.2012 19:05

@ garmin ....gdyby PiS był dobry nikt by nie reagował na " zohydzanie " PiS się marginalizuje sam swoją kłótliwością , arogancją , niewiedzą . Bazują tylko na ...a może PO się potknie ...?
Wystarczyło dzisiaj popatrzeć chwilę [ dłużej się nie dało ] na posłów zadających pytania : PiS zacietrzewiony niemerytoryczny , nie myślący jak pomóc oszukanym i pytania PO -ców spokojne ,merytoryczne z troską .
Żyjemy w demokratycznym kraju w którym żyją różni ludzie i od takich panów P się nie uchronimy tak jak USA od Murdocha .

Komentarz został ukrytyrozwiń
garmin
 • garmin
 • 30.08.2012 17:26

Problem polega na tym że Polakom zabrano alternatywę.Oczerniono i zohydzono PIS po to tylko by dla PO jedyną alternatywą był Palikot albo SLD.Jeśli wyborcy na to pójdą to na własne życzenie zabetonują w Polsce biedę na dziesięciolecia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
znudzony POPiSem
 • znudzony POPiSem
 • 30.08.2012 17:02

Problem polega na tym że mało komu jeszcze się chce bawić w wybory między PO a PiS-em. Zostali najwierniejsi kibole a reszta czeka na jakąś nową jakość albo nie pójdzie na wybory wcale. Kibol ma to do siebie że pozostaje z drużyna do końca a na pewno nie zacznie kibicować przeciwnikowi dlatego sondaże stoją w miejscu i będą nadal.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 30.08.2012 16:37

Gdy afera Amber Gold trochę przycichnie ,to Salon i PRowcy Platformy,chcą sporo zmienić w rządzie ,ale by wszystko tak naprawdę zostało po staremu. Czyli karuzela ma dalej się kręcić ,pod dyktando Platformy!

Czy rzeczywiście tak będzie jak Salon i Platforma sobie tego życzy??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.