Facebook Google+ Twitter

Kłopoty z uznaniem cudu za wstawienictwem Jana Pawła II

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-04 08:17

Uznanie cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II miało być w najmniej pracochłonnym i najkrótszym etapem w procesie beatyfikacyjnym. Ale pojawiły się trudności, które wydłużą prace.

Jan Paweł II / Fot. Fot. Radek Pietruszka/PAP"Rzeczpospolita" ustaliła, że proces o uznanie cudu w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych jeszcze się nie rozpoczął. Powód? Pojawiły się bowiem wątpliwości dotyczące cudu uzdrowienia z choroby Parkinsona francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre.

Teraz trzeba zebrać dodatkowe opinie, by stwierdzić, czy uzdrowienie zakonnicy było nadzwyczajne. W tym celu Kongregacja zwróciła się do światowej sławy lekarzy - specjalistów zajmujących się tą nieuleczalną chorobą.

Prawdopodobnie jedno z pytań dotyczy tego, czy francuska zakonnica cierpiała na chorobę Parkinsona czy na zespół parkinsonowski. A jak wyjaśnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" neurolog, prof. Grzegorz Opala ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, są choroby, które dają objawy takie jak choroba Parkinsona, ale nimi nie są.

- W niektórych zespołach parkinsonowskich, powstałych z powodu urazów, zatruć i zażywanych leków, po wycofaniu np. stosowanego leczenia cofają się objawy parkinsonowskie. Natomiast choroba Parkinsona jest nie do wyleczenia - mówi gazecie lekarz.

Jednak - jak informuje dziennik - dużych powodów do zmartwień nie ma, gdyż
w aktach sprawy Jana Pawła II jest odnotowanych 251 cudów uzdrowienia. I z ewentualnym wyborem nowego cudu problemu nie będzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ob.
  • ob.
  • 03.03.2011 11:31

Stał się cud pewnego ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.