Facebook Google+ Twitter

Kloszard pasażerem MPK. Jeżdżą od krańcówki do krańcówki

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-12-27 10:55

W tramwajach i autobusach znów pojawili się bezdomni. Jeżdżą od krańcówki do krańcówki, aby się ogrzać. W zużytych ubraniach, z wielkimi torbami zawierającymi cały dobytek przesiadują godzinami w pojazdach MPK. Zazwyczaj lokują się z tyłu. Czasami czuć od nich brzydki zapach.

Zimą łódzcy bezdomni chronią się przed mrozem w tramwajach i autobusach. / Fot. Express Ilustrowany- Kiedyś widziałam w tramwaju, jak taki pijany mężczyzna wstał z miejsca, a siedzenie było mokre. Ale jeśli zachowują się spokojnie, to nie ma powodu, aby ich nie wpuścić. Nawet jeśli brzydko pachną. W takich przypadkach ja się po prostu odsuwam - mówi pasażerka tramwaju linii 14.

W tym roku do MPK wpłynęła jedna skarga od pasażera, który podróżował autobusem z grupą głośno zachowujących się kloszardów.

- Jeśli nie są agresywni, nie zaczepiają ludzi, nie interweniujemy. Ci ludzie chcą tylko ogrzać się, wyrzucanie ich na mróz byłoby niehumanitarne. Jeżeli jednak pasażerowie uznają, że nie mogą wytrzymać brzydkich zapachów, mogą zgłosić to kierowcy lub motorniczemu, a ten wyprosi uciążliwych podróżnych z pojazdu - mówi Maja Porczyńska z łódzkiego MPK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cóż...sam tak robię po zarwanej nocy w kawiarence internetowej śpię właśnie w pojazdach miejskiej komunikacji.
W bezdomności jest tez to że człowiek nie ma co robić a podróż pozwala zabić czas bo co lepszego można robić gdy nie ma się gdzie pójść brak świetlic gdzie można by zobaczyć telewizję, zagrać w gry poczytać prasę lub skorzystać z internetu eh...

Co do brzydkiego zapachu to każdy odpowiada za siebie wiem bo jako stały gapowicz podróżuję dużo komunikacją miejska w różnych miastach Polski i smród alkoholu i fetor nie umytego ciała jest naprawdę uciążliwy.
Dodać należy iż bardzo mało jest miejsc gdzie bezdomny mógłby skorzystać z natrysku a jak są to zaraz zaczynają się schody bo ręcznik swój ,mydło ,przybory swoje itp
W Polsce nie ma takich miejsc jak w Holandii gdzie bezdomny mógłby przyjść skorzystać z natrysku a tam dano by mu mydło i ręcznik,maszynkę do golenia brak takich miejsc!!!!!!!!!
O czym już nie raz pisałem w swoich artykułach na łamach wiadomosci24

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.