Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10670 miejsce

Klub Atelier w Sopocie - miejsce przyjazne sztuce

Klub Atelier w Sopocie to miejsce otwarte na inicjatywy. W ostatnią sobotę w Klubie Atelier w Sopocie odbył się wernisaż wystawy "Królestwo lodu i śniegu", a nie była to pierwsza akcja artystyczna, która odbywa się w tym miejscu.

Prace pokazane na wystawie: "Odwilż" Moniki Chmarzyńskiej, "Drzewo" M. Chmarzyńskiej, "Skarpetomacica" M. Chmarzyńskiej, naszyjnik Marty Derkiewicz. / Fot. Marta DerkiewiczKlub Atelier od pewnego czasu buduje wokół siebie aurę miejsca przyjaznego młodej (i nie tylko) sztuce. Mają tu miejsce wystawy fotografii np. Barbary Urbańskiej, malarstwa np Marcina Bildziuka, warsztaty plastyczne, cyklicznie odbywają się Delicje Artystyczne - Kiermasze Wyrobów Handmade, na których można podziwiać prace trójmiejskich rękodzielników.

W ostatnią sobotę, 20 lutego, w Klubie Atelier miało miejsce kolejne wydarzenie artystyczne: wernisaż wystawy "Królestwo lodu i śniegu".

Prace prezentowane na wystawie zainspirowane zostały zimowymi klimatami: lodem, śniegiem, Fotografie lodu autorstwa Anny Rozwadowskiej. / Fot. Marta Derkiewiczbielą. Zima została "przełożona" na język sztuki, pokazana za pomocą tak nietypowych narzędzi jak rzeźba, czy biżuteria. Zaprezentowane zostały także fotografie, ale w zupełnie nietypowym "zimowym" wydaniu: niemożliwością było znalezienie pejzażyków z czapami śniegu na malowniczych sosnach. Zamiast tego można było podziwiać lód w makro-obiektywie Anny Rozwadowskiej, który przybierał niemalże abstrakcyjne formy. Ukazywał również niesamowitą gamę odcieni: od oczywistej bieli, poprzez szarość, błękit, zieleń, nawet pomarańcz, aż do czerni.

Biżuteria Marty Derkiewicz i Marty Misiuro. / Fot. Marta DerkiewiczLód zainspirował również Monikę Chmarzyńską, która z bezbarwnego szkła stworzyła niesamowite, pełne światła rzeźby: "Ikara" (uchwyconego w chwili, gdy szykuje się do skoku), "Stopę Królowej Jadwigi", "Odwilż" (instalację przestrzenną, złożoną z kilkunastu długich sznurów szklanych kropel), odrealnione "Drzewo", czy zaskakującą "Skarpetomacicę" (do której autorka ma bardzo osobisty stosunek, jak sama mówi: ""Obrazuje to moje uczucia związane z ciążą i narodzinami mojego dziecka").

Inspiracja zimą widoczna była również w biżuterii pokazanej na wystawie. Jedna z autorek Marta Misiuro, potraktowała temat dwoiście; z jednej strony stworzyła biżuterię nawiązującą w sposób Wernisaż. / Fot. Marta Derkiewiczoczywisty do lodu (kolczyki w kształcie sopli lodu), z drugiej strony zaprezentowała prace dosyć przewrotnie (broszka w kształcie ludzkiej twarzy otoczona lodowymi lokami, czy kolczyki ze szklanymi soplami w otoczeniu....niebieskich ptaków). Druga autorka biżuterii - Marta Derkiewicz pokazała zimę bardzo przetworzoną, doprowadzoną do niemalże geometrycznej formy - duże wisiory z jasnego srebra, czy połyskujące, ażurowe bransolety i kolczyki.

Fotografie Anny Rozwadowskiej można oglądać w Klubie Atelier do 11 marca, zaś następne działania artystyczne odbędą się już 6-7 marca. Będą to Delicje Artystyczne
Wernisaż. / Fot. Krzysztof KubickiMarta Derkiewicz przy swoich pracach. / Fot. Krzysztof Kubicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.