Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30040 miejsce

Klub Granica Kętrzyn będzie nadal istnieć

Dzisiaj o 16. w Urzędzie Miasta w Kętrzynie odbyła się sesja Rady Miasta, na której przegłosowano dalsze istnienie klubu piłkarskiego Granica Kętrzyn.

Radni głosują, czy przedłużyć istnienie kętrzyńskiego klubu. / Fot. Piotr BalkusUrząd Miasta w 2008 roku wyłoży z budżetu sumę pieniędzy, która pozwoli na istnienie klubu. Granica Kętrzyn, zespół IV ligi, jest zadłużony obecnie na około 90 tys. złotych.

Sympatycy zespołu rozkleili plakaty na mieście, informujące o sesji Rady Miasta, która zadecyduje o istnieniu granicy. Na afiszu był dopisek: "Idziemy po nasz klub! Musisz tam być". Dzisiaj licznie zebrali się w budynku Urzędu Miasta i czekali na werdykt radnych.

Jednak, mimo że przyjęli go oklaskami, nie cieszyli się z obiecanych pieniędzy. Wielu z nich uważało, że radni Sympatycy Granicy Kętrzyn czekają na werdykt radnych. / Fot. Piotr Balkusmogli zrobić coś więcej dla klubu. Uważają, że Granica to wizytówka Kętrzyna, która pomaga w promocji miasta.

Skarżyli się, że miasto stać na budowę nowych fontann, a nie ma funduszy na utrzymanie klubu, podając przykład Grodziska Wielkopolskiego i pochodzącej z tego niewielkiego miasta drużyny Groclinu, która dobrze sobie radzi w Orange Ekstraklasie.

- Rok temu też tak było. Minie kolejne dwanaście miesięcy i sytuacja się powtórzy - skwitował decyzję Urzędu Miasta jeden z kibiców Granicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.