Facebook Google+ Twitter

Klub Lewicy wystosował list do premiera Donalda Tuska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-28 15:36

Klub Lewicy protestuje przeciwko zawłaszczeniu, jego zdaniem, przez partię rządzącą 5. rocznicy obecności członkowstwa Polski w Unii Europejskiej. Politycy lewicy odmawiają udziału w konferencji rocznicowej ponieważ - jak twierdzą - niedostatecznie wyeksponowano rolę Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Jerzy Szmajdziński zarzuca rządowi, że próbuje zawłaszczyć wszystkie zasługi związane z obecnością Polski w UE dla siebie. Przypomniał, że to Leszek Miller - jako premier i Aleksander Kwaśniewski - jako prezydent wprowadzili Polskę do Unii. Poseł Lewicy podkreślił, że rządzący wówczas Polską mówili o zasługach swoich poprzedników. Zarzucił Platformie Obywatelskiej, że była dosyć sceptyczna co do stanowiska Polski podczas negocjacji i przypomniał słynne hasło Jana Rokity: "Nicea albo śmierć".

Wojciech Olejniczak zaapelował do premiera o zmianę planu konferencji. Podkreślił, że nie jest za późno, aby głos podczas konferencji zabrał były premier Leszek Miller oraz obecny prezydent Lech Kaczyński. Obydwaj otrzymali zaproszenie jedynie jako uczestnicy. Lech Kaczyński zapowiedział, że weźmie udział w konferencji.

Konferencja "Polska i Unia Europejska. Pięć lat po rozszerzeniu" odbędzie się 30 kwietnia w Warszawie. Udział w niej wezmą m.in. premier Donald Tusk, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.