Facebook Google+ Twitter

"Klub Mężusiów" czyli świetna zabawa w Capitolu

Doborowa obsada, fabuła spektaklu który budzi spore emocje to wstęp do udanego wieczoru i refleksji na temat stosunków damsko-męskich. Temat spektaklu zmusza do przemyśleń na temat miłości, relacji małżeńskich, męskiej przyjaźni.

 / Fot. Wiadomości 24Co tydzień w podziemiach centrum handlowego, w starej kotłowni, spotyka się czterech przyjaciół - Roland, Mario, Andy i Karol. Roland jest informatykiem, Mario strażakiem, Andy biznesmenem, Karol bezrobotnym pilotem.
W tajemnicy przed żonami spotykają się raz w tygodniu, w sobotę. Mogą pobyć tylko w swoim męskim gronie, w spokoju napić się piwa, oglądać mecze i porozmawiać o życiu, wadach kobiet.

Mężczyźni nie rozumieją swoich żon, dlaczego kupują kilka par tych samych spodni, absurdalne są dla nich cotygodniowe maratony w poszukiwaniu kolejnej broszki, spódniczki, staniczka itp. Ten smutny obowiązek robienia zakupów ze swoimi ukochanymi żoneczkami doprowadza ich do szału. Uważają, że kobiety najczęściej robią nieprzemyślane zakupy i oni muszą zwracać lub wymieniać fatałaszki. Bohaterowie postanowili skrócić zakupowe szaleństwo do minimum i opracowali plan jak chodzić po centrum, żeby mieć więcej czasu na spotkania w kotłowni i tu zaczynają się ich problemy w domu.

Kotłownia jest nie tylko miejscem potajemnych spotkań, ale symbolem wolności i męskości. Jak zauważa jeden z bohaterów Karol, oni mają tylko to miejsce, oazę spokoju, a kobiety mają życie wewnętrzne. Mężczyźni, żeby się tam spotykać muszą okłamywać swoje żony, każdy wymyśla inne kłamstwo. Karol jest na wizycie u psychologa, Andy ma kolejne spotkanie, Mario ma dyżur, Roland musi pilnie jechać do firmy. Jak powszechnie wiadomo kłamstwo ma krótkie nogi. Co zrobią żony jak się dowiedzą, że są oszukiwane i jak w tej sytuacji zachowają się mężowie? Do czego zdolni są mężczyźni, aby wkraść się z powrotem w łaski swoich żon? Dlaczego postanowią założyć "Klub mężusiów"? Na te pytania znajdziecie odpowiedź wybierając się na spektakl, naprawdę warto.

Komedia małżeńska w dowcipny sposób pokazuje, jak różne są dwa światy, kobiet i mężczyzn. Czterech mężczyzn zagubionych w damskim świecie, z humorem opowiada o świecie którego nie rozumieją a muszą się do niego dostosować. Tempo akcji jest bardzo szybkie, widownia zanosi się od śmiechu, następują zaskakujące zwroty akcji, lekkie pointy. Całość uzupełniają liczne przyśpiewki, hity disco. Nowe teksty piosenek napisał Krzysztof Tyniec. Jest to spektakl dla wszystkich którzy chcą się dobrze bawić, dla kobiet i mężczyzn, dla mężów i żon.

Występują:
Roland - Krzysztof Tyniec
Karol - Cezary Morawski
Andy - Michał Milowicz
Mario - Bogdan Kalus

Reżyseria Andrzej Rozhin
Scenografia Dorota Banasik
Przekład Izabela Rozhin
Czas trwania: 120 minut z przerwą

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dopracowałbym m.in. interpunkcję (brak przecinków przed: który, żeby...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.