Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9788 miejsce

Klub Miłośników Teatru Muzycznego w Gdyni

Klub Miłośników Teatru Muzycznego w Gdyni im. Danuty Baduszkowej www.kmtm.org jest projektem non-profit o charakterze międzynarodowym, skierowanym do osób utożsamiających się w filozofią teatru Danuty Baduszkowej.

Mozaika w foyer Teatru Muzycznego Gdyni. / Fot. TrajdosPatronką Klubu Miłośników Teatru Muzycznego jest Danuta Baduszkowa, twórczyni teatru muzycznego w Polsce, którą niektórzy z użytkowników portalu poznali osobiście, a Ci, którzy nie dostąpili tego honoru, mogą zapoznać się z dokonaniami tej nietuzinkowej osobowości.

Członkami klubu mogą być osoby związane obecnie lub kiedyś z Teatrem Muzycznym w Gdyni, które swoim artyzmem i oddaniem zbudowały go, a w sercu mają filozofię teatru, przekazaną im przez "Szefową" (tak nazywano Danutę Baduszkową - przyp. aut.), której duch cały czas obecny jest w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Osoby, które wiedzą, czym są wylany pot i łzy na próbach oraz znają smak sukcesu po udanej premierze. Aktorzy, śpiewacy, tancerze, ale także pedagodzy i pracownicy Teatru Muzycznego. Bez nich to byłby inny Teatr Muzyczny.

Cały czas zachęcamy do przesyłania swoich wspomnień, które będą stanowić fundament serwisu. Autorzy mają własną galerią zdjęć z Teatru Muzycznego, np. pani Elwiry Remfeld Mroczek, która pisała: "Och, moi kochani, co za radość i szczęście i duma, za akceptacje i piękne słowa. 72 lata życia i 39 na obczyźnie. Myślałam, że nikt nigdy o mnie nie wspomni, któż by pamiętał? Jestem po małym wylewie, ale chce mi się skakać z radości. Bardzo dziękuję, jestem najszczęśliwszą staruszką na obczyźnie. Love U".

Serwis pamięta też o tych, o których mówi się mało, albo wcale, a którzy dorzucili cegiełkę do budowy Teatru Muzycznego w Gdyni. Także o tych, który odeszli. Oni nie są zapomniani i mają szczególne miejsce w pamięci. Bez nich to byłby inny Teatr Muzyczny. Specjalnie dedykowana jest im lista pamięci.

Fanpage KMTM www.facebook.com/kmtm.org jest integralną częścią KMTM i ma charakter otwarty. Może w nim uczestniczyć każdy, kto utożsamia się z filozofią teatru Danuty Baduszkowej, zatem - lubi KMTM.
Serwis ma też profil na Twitterze- https://twitter.com/KlubMTM

Serwis kmtm.org zachęca wszystkich do budowania jego zawartości. Każdy może wysłać zdjęcia, wspomnienia, nagrania etc. To wszystko jest bardzo cenne. Każdy z użytkowników poświęca dobrowolnie czas i zaangażowanie do wspólnego tworzenia kmtm.org. Szczególne podziękowania dla artystów TM - Ani Daukszy i Jurka Jeszke za udostępnione materiały i pracę na rzecz KMTM.

Serwis powstał dzięki wsparciu fundacji artystycznej Jerzego Jeszke www.jerzyjeszke.org, o filozofii której można przeczytać na łamach Wiadomosci24.pl

Szczegółowy opis serwisu można znaleźć tutaj natomiast historia KMTM jest opisana na stronie KMTM oraz na łamach
Wiadomości24.pl
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.