Facebook Google+ Twitter

Klub Ruchu Młodych w Radomiu się ukonstytuował

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-05-10 15:39

8 maja był to niesamowity dzień, wiele spotkań, dziesiątki rozmów i uściśniętych dłoni, w dodatku klub Ruch Młodych Radom został ukonstytuowany. Radomska młodzieżówka zapowiada ostrą pracę i dążenie do realizowania swojego programu.

 / Fot. Kacper Piotrowski-Stajniak/Ruch Młodych RadomNadszedł najwyższy czas aby radomski klub Ruchu Młodych miał swojego przewodniczącego. Wszyscy do tego dążyli, począwszy od działań centralnych do tych niższych, regionalnych. W wielkich bólach rodziła się zgrana grupa ludzi, która potrafiłaby usamodzielnić się i działać z jeszcze większą energią. Udało się i dzięki temu dzień 8 maja przeszedł do historii radomskiej młodzieżówki Ruchu Palikota i będzie ważnym symbolem dla młodych ludzi. W demokratycznym głosowaniu członkowie wybrali swojego przewodniczącego. Został nim Emil Michalczewski!
Nad przebiegiem wyborów czuwał sam Przewodniczący Zarządu Krajowego Ruchu Młodych Grzegorz Sikora, który po konferencji prasowej wraz z Patrykiem Fajdkiem, Karolem Wrochną i Erykiem Majem spotkał się z Towarzystwem Kultury Świeckiej oraz Marszałkiem Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia. Oba spotkania były udane i miejmy nadzieję, że wspólne postanowienia zostaną zrealizowane.

...
Czym jest Towarzystwo Kultury Świeckiej?

Stowarzyszenie powstało w 1992 roku w nawiązaniu do stuletniego dziedzictwa polskiej myśli świeckiej i ruchu świeckiego. Patron TKŚ Tadeusz Kotarbiński to jeden z czołowych polskich filozofów, logików i etyków. Stowarzyszenie, zgodnie ze swoim statutem, prowadzi działalność na rzecz współkształtowania kultury narodowej a zwłaszcza jej wartości humanistycznych, racjonalnych i świeckich oraz krzewienia idei tolerancji i wolności sumienia. TKŚ jako organizacja pozarządowa stara się budować w różnych środowiskach społecznych ducha tolerancji i dialogu, aby tym mocniej sprzeciwić się zjawiskom nietolerancji. Naszymi członkami są głównie wykładowcy uczelni, nauczyciele, działacze społeczni. Są to ludzie wszystkich generacji - od emerytów po studentów i młodych pracowników nauki. - Towarzystwo Kultury Świeckiej.

...
Czym jest Parlament Młodzieży Miasta Radomia?

Parlament Młodzieży Miasta Radomia (PMMR) założony został w 1994 r. dzięki samodzielnej inicjatywie młodzieży podczas spotkania przedstawicieli szkól średnich Radomia. Kilka miesięcy później utworzenie parlamentu zostało usankcjonowane prawnie, uchwałą Rady Miasta Radomia. Organizacja zrzesza reprezentantów wszystkich radomskich szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.
Celem PMMR jest reprezentowanie radomskich uczniów przed władzami miasta, koordynowanie działań samorządów szkolnych oraz szeroko pojęta edukacja obywatelska. - Fanpage Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia.

Źródło : link do krótszej wersji artykułu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.