Facebook Google+ Twitter

Klubokawiarnia w Częstochowie zaprasza autorów Wiadomości24.pl

W samym centrum miasta, w jednej z kamienic położonych przy głównej ulicy Częstochowy, ulokowała się klubokawiarnia Duquesa. Oaza spokoju i odpoczynku przy kawie od dziś jest też miejscem spotkań autorów i sympatyków naszego serwisu.

 / Fot. Damian LeciakLokal ma bardzo piękne wnętrze, w którym można podziwiać sufitowe sztukaterie oraz odsłonięte wapienno-ceglane ściany z odciskami amonitów. Klimat tego miejsca znacznie odbiega od przeciętnych kawiarni. To właśnie tu możemy już zaprosić autorów naszego serwisu. Klubokawiarnia Duquesa w Częstochowie oraz serwis Wiadomości24.pl nawiązały współpracę.

Tutaj dziennikarze obywatelscy znajdą miejsce, gdzie przy dobrej kawie i pysznym ciastku można umówić się na wywiad lub po prostu odpocząć w miłej atmosferze. Nie jest to jednak lokal tylko na spotkania reporterskie, ale również dla każdego kto zbłądzi w tę okolicę.
Atrakcją lokalu są również cotygodniowe niedzielne koncerty pod nazwą Sunday Evenings, klimatyczna i nastrojowa muzyka wykonywana przez artystów z Częstochowy.

Lokal wychodzi z propozycją do młodych, zdolnych, którzy mogą tutaj zorganizować np. wystawę swoich prac fotograficznych czy plastycznych. W niedalekiej przyszłości będą się tutaj odbywać benefisy oraz projekcje filmów niemego kina.

Zapraszamy do Duquesy w aleję Najświętszej Marii Panny 32 lok. 22.

By zarezerwować stolik należy wcześniej zadzwonić do właścicielki - pani Katarzyny Berent - 607 213 916 lub wysłać mail: klubokawiarnia@duquesa.pl w temacie wpisując „Wiadomości24.pl-rezerwacja".

Konkurs dla użytkowników portalu Wiadomości24.pl!
Klubokawiarnia Duquesa przygotowała konkurs dla dziennikarzy obywatelskich z Częstochowy i okolic. Oto pytania:

Kto pierwszy wystąpił z koncertem w kawiarni Duquesa?
Czyja wystawa odbyła się tam jako pierwsza?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres damlec@gmail.com z dopiskiem „konkurs Duquesy”.

Na odpowiedzi czekam do 8 października do godz. 24. Pierwsza osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytania, otrzyma gratis kawę i ciastko w kawiarni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (122):

Sortuj komentarze:

Gargamel Smerfiżer
  • Gargamel Smerfiżer
  • 11.11.2010 12:24

P.S. Pytanie do właścicieli: Czy Kloszardów się wpuszcza do tego lokalu? Oczywiście kiedy nie śmierdzą bo to uciążliwość dla już obecnych.
A co jeśli przyjdzie snob? Dla Kloszarda Snob często bywa krępujący.
Jak Państwo rozwiązujecie te dylematy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gargamel Smerfiżer
  • Gargamel Smerfiżer
  • 11.11.2010 12:07

Pozdrawiam wszystkich. Jak dla mnie to głupawa dysputa. Facet opisuje szczegóły anatomiczne wystroju wnętrza rzeczonej kawiarni z domieszką wazelinki i to ewidentnie czuć. W teatrze kiedyś byli klakierzy zasiadając na widowni, po spektaklu pierwsi bili brawo i darli mordę BRAAAWOOO! Mnie też się podoba, i to bardzo wystrój tego lokalu, miła obsługa bardzo;-) cena też bardzo przyzwoita. Natomiast klimat miejsc tworzą ludzie jacy tam przychodzą. zamiast tu fanzolić bołmoty spotkajmy się w tym lokalu na żywo i tam podyskutujmy.Nie ma to jak dyskusja na żywo patrząc sobie w oczęta (jak ładne zwłaszcza) Co Wy na to? A dla uczestników jedna kawa za darmochę, za ciacho zapłacę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Przypominam słownikową definicję reklamy: Upowszechnianie wiadomości o firmach, towarach i usługach; zachęcanie do skorzystnai z usług, do nabycia towarów. Wszelkie inne definicje mogą dodatkowo dotyczyć tego, czy za komunikat reklamowy należy się komuś (autorowi, właścicielowi medium) opłata i tego , kto ponosi odpowiedzialność za treść i formę komunikatu. Pozdrawiam"

taką otrzymałem odpowiedź. Odpowiedź godna dyplomaty ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super. Proszę zapytać profesora i dać odpowiedź. To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Powiem szczerze że sam jestem ciekawy jak się do tego ustosunkuje pan Kazimierz Michalewski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"A teraz a pro po reklamy:

"Lokal ma bardzo piękne wnętrze, w którym można podziwiać sufitowe sztukaterie oraz odsłonięte wapienno-ceglane ściany z odciskami amonitów. Klimat tego miejsca znacznie odbiega od przeciętnych kawiarni" - to zdanie należałoby wyrzucić. To jest reklama.... przymiotnik 'piękne', zwrot, że kawiarnia odbiega od innych przeciętnych, co oznacza, że jest lepsza! Po co to, Damianie?

Myślę, że Damian miał same dobre chęci, tylko wyszło tak, że rzeczywiście można się doczepić. "

Brawo! To jest idealna odpowiedź. Na pewno Damian nie miał złych zamiarów i oskarżanie go o to nie jest słuszne, ale dodatkowo upieranie się przy tym, że to nie jest reklama również nie jest słuszne.

Może od innej strony: Spróbuję zapytać się prof. Kazimierza Michalewskiego, z którym miałem na studiach przedmiot "Reklama w mediach" o to, czy tekst można uznać za reklamowy. Może taka fachowa opinia rozstrzygnie sprawę, tyle że chyba nie o to już chodzi, tylko o bronienie Damiana, nawet za cenę ignorowania faktów. Ja nie atakuję Damiana i gdyby nie tak zażarte głosy, że to nie jest reklama, to w ogóle bym się do dyskusji nie włączył.
A na przyszłość, to można takie teksty pisać ale już bez tych uwielbień dla lokalu, podając jedynie wzmiankę o lokalizacji i konkursie i tyle, tak jak robi to redakcja.

P.S. Pisze i mówi się: 10 złotych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam pytań...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krystianie, to, co napisałeś zabrzmiało jak pytanie retoryczne, czyli de facto - stwierdzenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Danielu...mnie też:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisał Rafale, ale pozwól, że podam Ci to na priv bo zaraz będzie kryptoreklama :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto czy jak zapytam czy jesteś wielbłądem jest to pomówienie że tym wielbłądem jesteś czy to tylko pytanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.