Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10771 miejsce

Klubokawiarnia "Warszawa Powiśle" straci koncesję na alkohol?

W mediach pojawiła się informacja, że klubokawiarni "Warszawa Powiśle" grozi odebranie koncesji na alkohol. Skargę złożyła straż miejska, po licznych zgłoszeniach od okolicznych mieszkańców.

 / Fot. Warszawa Powiśle- Od kwietnia wpłynęło do nas ponad dwieście skarg i zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju w okolicach lokalu "Warszawa Powiśle". Zażalenia zgłaszano zarówno na numer alarmowy jak i w postaci pisemnej. Dotyczyły różnych rzeczy: hałasu w okolicy lokalu, spożywania alkoholu poza wyznaczonym miejscem, rozbijanie szklanych butelek i zaśmiecanie terenu - informuje rzeczniczka straży miejskiej. - W okolicy znajduje się park, w którym spaceruje się z dziećmi, a po imprezach w knajpie było tam pełno śmieci - dodaje.

Ponadto w weekend zostało wysłanych 14 patroli straży, które wlepiły 70 mandatów, głównie za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, czyli "pod chmurką". Rzeczniczka straży poinformowała także, że funkcjonariusze sporządzili dokumentacje zdjęciową, która potwierdza zarzuty okolicznych mieszkańców. Skarga została więc poparta wnioskiem o odebranie klubokawiarni koncesji na alkohol, złożonym do Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń.

Prawdą jest, że PKP Powiśle od jakiegoś czasu stało się jednym z najpopularniejszych miejsc rozrywkowych w Warszawie. Klimat panujący w tym miejscu jest bardzo wysublimowany, ale jak widać, to młodych Warszawiaków przyciąga.

Na Facebooku od razu można było zauważyć reakcję fanów lokalu. Agnieszka Staroszczyk komentuje: "Jako osoba mieszkająca dość blisko, bardzo cieszę się że jest takie miejsce, bo przynajmniej ludzie mają gdzie spędzać czas i nie siedzą na podwórku mojego osiedla, co mogłoby faktycznie przeszkadzać. Ręce precz od Powiśla!". Tomek M. Sobczak zwraca uwagę, że to nie alkohol pochodzący z knajpy jest problemem: "Przestępstwo spisanych osób polega na tym, że siedziały na krawężniku i piły alkohol - zapewne zakupiony w jakimś nocnym albo na pobliskim orlenie. Zamknac orlen!". Akurat obok "Warszawa Powiśle" znajduje się bardzo popularny sklep całodobowy o sugestywnej nazwie "Destylatornia", gdzie młodzież bardzo często kupuje napoje alkoholowe. Padają też wypowiedzi sarkastyczne, np. "Straży miejskiej dziękujemy za interwencje. Kolejni groźni przestępcy złapani! Brawo panowie" Pawła Hajnosa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.