Facebook Google+ Twitter

Klubokawiarnia "Warszawa Powiśle" straci koncesję na alkohol?

W mediach pojawiła się informacja, że klubokawiarni "Warszawa Powiśle" grozi odebranie koncesji na alkohol. Skargę złożyła straż miejska, po licznych zgłoszeniach od okolicznych mieszkańców.

 / Fot. Warszawa Powiśle- Od kwietnia wpłynęło do nas ponad dwieście skarg i zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju w okolicach lokalu "Warszawa Powiśle". Zażalenia zgłaszano zarówno na numer alarmowy jak i w postaci pisemnej. Dotyczyły różnych rzeczy: hałasu w okolicy lokalu, spożywania alkoholu poza wyznaczonym miejscem, rozbijanie szklanych butelek i zaśmiecanie terenu - informuje rzeczniczka straży miejskiej. - W okolicy znajduje się park, w którym spaceruje się z dziećmi, a po imprezach w knajpie było tam pełno śmieci - dodaje.

Ponadto w weekend zostało wysłanych 14 patroli straży, które wlepiły 70 mandatów, głównie za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, czyli "pod chmurką". Rzeczniczka straży poinformowała także, że funkcjonariusze sporządzili dokumentacje zdjęciową, która potwierdza zarzuty okolicznych mieszkańców. Skarga została więc poparta wnioskiem o odebranie klubokawiarni koncesji na alkohol, złożonym do Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń.

Prawdą jest, że PKP Powiśle od jakiegoś czasu stało się jednym z najpopularniejszych miejsc rozrywkowych w Warszawie. Klimat panujący w tym miejscu jest bardzo wysublimowany, ale jak widać, to młodych Warszawiaków przyciąga.

Na Facebooku od razu można było zauważyć reakcję fanów lokalu. Agnieszka Staroszczyk komentuje: "Jako osoba mieszkająca dość blisko, bardzo cieszę się że jest takie miejsce, bo przynajmniej ludzie mają gdzie spędzać czas i nie siedzą na podwórku mojego osiedla, co mogłoby faktycznie przeszkadzać. Ręce precz od Powiśla!". Tomek M. Sobczak zwraca uwagę, że to nie alkohol pochodzący z knajpy jest problemem: "Przestępstwo spisanych osób polega na tym, że siedziały na krawężniku i piły alkohol - zapewne zakupiony w jakimś nocnym albo na pobliskim orlenie. Zamknac orlen!". Akurat obok "Warszawa Powiśle" znajduje się bardzo popularny sklep całodobowy o sugestywnej nazwie "Destylatornia", gdzie młodzież bardzo często kupuje napoje alkoholowe. Padają też wypowiedzi sarkastyczne, np. "Straży miejskiej dziękujemy za interwencje. Kolejni groźni przestępcy złapani! Brawo panowie" Pawła Hajnosa.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.