Klubowe MŚ. Barcelona gromi i traci Villę. W finale zagra z Santosem

Barcelona pokonała katarskie Al-Saad w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata i w najbliższą niedzielę zagra z Santosem, o miano najlepszej klubowej drużyny za sezon 2010/11. Mimo że Barca wygrała, nie może być do końca zadowolona.

/ Fot. PAP/EPA/EVERETT KENNEDY BROWN / Fot. .Duma Katalonii przystępowała do spotkania z Al-Saad jako faworyt. Barca nie zawiodła swoich kibiców i wysoko, bo 4:0, pokonała katarski team. Tym samym, podopieczni Pepa Guardioli wyrównali rekord należący do... Barcelony. W 2007 roku, drużyna dowodzona wówczas przez Franka Rijkaarda również wygrała 4:0.

Barca nie forsowała tempa, ale nie było takiej potrzeby - Katarczycy jedyne co mogli zrobić, to nie dopuszczać rywala do stuprocentowych sytuacji. Ta sztuka się jednak nie udała i grająca o wiele wolniej niż zwykle Blaugrana, znalazła drogę do bramki rywali, aż czterokrotnie.

Do przerwy Katalończycy prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Adriano. Prawy obrońca klubu z Barcelony najpierw wykorzystał zamieszanie przed bramką rywali, a przy drugiej bramce wykorzystał ładne podanie od Thiago i strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza Al-Saad.

Po przerwie, Barca ponownie strzeliła 2 gole, których autorami byli Seydou Keita oraz wprowadzony za Abidala Maxwell. Keita wykorzystał świetne podanie od Messiego, który starał się także trafić do bramki Al-Saad, zaś Maxwell strzelił z ostrego kąta po podaniu Thiago.

Mimo wygranej, Barca nie może być do końca szczęśliwa - na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, Villa doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Jak się okazało, najlepszy napastnik Mistrzów Świata i Europy złamał kość piszczelową i sezon dla Asturyjczyka jest już zakończony. Z kolei urazu uda doznał Alexis Sanchez ale na razie nie wiadomo jak długo potrwa jego rekonwalescencja.