Facebook Google+ Twitter

Klubowe MŚ siatkarzy czas zacząć

Już dziś startują klubowe mistrzostwa świata w siatkówce. Wśród ośmiu drużyn walczących o trofeum, jest również PGE Skra Bełchatów, która swój pierwszy mecz rozegra w czwartek.

Skra Bełchatów / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Skra_Be%C5%82chat%C3%B3w.jpgW Katarze zobaczymy 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagra mistrz Polski, Skra Bełchatów oraz Al Ahly Kair, Paykan i Al Arabi Doha. W grupie B zagrają natomiast Trentino Volley, Dynamo Moskwa, Paul Mitchell oraz Drean Bolivar. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, a rozgrywki będą toczyć się systemem ,,na krzyż". Oznacza to, iż zwycięzca grupy A spotka się z drugą drużyną z grupy B i analogicznie zwycięzca grupy B spotka się z drugą drużyną z grupy A.

Do faworytów całego turnieju zalicza się przede wszystkim drużyny europejskie. Pozostałym zespołom bardzo ciężko będzie nawiązać walkę o wyższe lokaty. Prawdopodobny więc wydaję się scenariusz, w którym rywalem mistrzów Polski, będzie ktoś z pary Trentino Volley oraz Dynamo Moskwa. Obok Skry największym faworytem do wyjścia z grupy A, będzie irański Paykan. Rzeczywistość zweryfikują jednak bezpośrednie spotkania, ponieważ jak pokazał ubiegły rok wyniki mogą być zaskakujące. Wystarczy wspomnieć choćby postawę irańskiego Paykanu który, pokonał naszpikowany brazylijskimi gwiazdami zespół Cimed Florianopolis.

Podczas tegorocznego turnieju, nie będzie już jednak obowiązywać tzw. złota formuła, która wykluczała praktycznie atak z pierwszej piłki po przyjęciu zagrywki. Organizatorzy zdecydowali się powrócić do normalnych zasad, po fali krytyki jaka spadła na ubiegłoroczny sposób rozgrywania meczów.

Turniej zainauguruję dziś spotkanie drużyn Paul Mitchell oraz Drean Bolivar. Skra Bełchatów swój pierwszy mecz rozegra w czwartek o godzinie 10 rano. Ich przeciwnikiem będzie irański Paykan. W kolejnych meczach podopieczni Jacka Nawrockiego zmierzą się z Al Arabi Doha (piątek, godzina 17) oraz z Al Ahly Kair (niedziela, godzina 10).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.