Klubowe MŚ: Skra Bełchatów drużynowym wicemistrzem świata!

szymon szar
PGE Skra Bełchatów przegrała 0:3 z Trentino Volley w finale klubowych mistrzostw świata siatkarzy, rozgrywanych w katarskiej Dausze. Mistrzowie Polski muszą zadowolić się tytułem drugiej drużyny świata.

Właściwie tylko pierwszy set był wyrównany. Gra w tej partii długo układała się po myśli zawodników Skry. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzili 8:5, na drugiej 16:14. W decydującej fazie seta coś się jednak zacięło.W końcówce Kurek zaczął się mylić i rywale wygrali 26:24, wykorzystując trzecią piłkę setową.

Kolejne dwa sety to już popis największych gwiazd Trentino - Bułgara Mateja Kazijskiego i Brazylijczyka Leandro Visotto, wspomaganych przez Kubańczyka Osmany'ego Juantorenę.
Mistrz Polski nie mógł zbliżyć się do rywala na mniej niż trzy oczka. Tradycji stało się zadość, a w piątej edycji Klubowych Mistrzostw Świata po raz piąty tryumfował zespół z Włoch.
Skra Bełchatów jest pierwszym w historii polskim medalistą klubowych mistrzostw świata w siatkówce.

Skra Bełchatów - Trentino Volley 0:3 (24:26, 18:25, 19:25)
PGE Skra Bełchatów: Pliński, Kurek, Antiga, Falasca, Możdżonek, Bąkiewicz oraz Gacek (l).
Trentino Volley: Kazijski, Birarelli, Juantorena, Raphael, Vissotto, Andrea oraz Bari (l).

Źródło: sports.pl