Klubowe MŚ w piłce ręcznej: złoto dla THW Kiel

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2011-05-19 17:45

W wielkim finale Super Globe 2011 niemiecki zespół THW Kiel zdobył 18 maja klubowe mistrzostwo świata, po ciężkim meczu z obrońcą tytułu - BM Ciudad Real 28:25. Mecz odbył się w katarskiej stolicy - Dausze.

"Zebry" uzupełniły wczoraj swoją bogatą listę trofeów o klubowe mistrzostwo świata. 16-krotnych mistrzów Niemiec nie zdołał powstrzymać BM Ciudad Real, obrońca tytułu. Na zwycięstwo podopiecznych Alfreda Gislasona nie zanosiło po pierwszej połowie, po której niemieccy zawodnicy schodzili z czterobramkową stratą do Hiszpanów.

W drugiej połowie nastąpiło przebudzenie. Przy stanie 15:10 kilończycy zdobyli 7 bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 15:17. W drugiej partii meczu byliśmy świadkami geniuszu bramkarza Thierry’ego Omeyera, który w całym meczu wybronił 21 piłek, co dało mu 51-procentową skuteczność. Na parkiecie błyszczeli również skrzydłowi: Jonas Kallman (Szwecja) i Luc Abalo (Francja). Trzeba także wyróżnić macedońskiego rozgrywającego Kiryła Lazarowa.

Kiedy niemiecka drużyna w 47. minucie prowadziła 24:20, trzy gole z rzędu zdobyli piłkarze ręczni z Hiszpanii. Jednak THW Kiel odparł atak i wygrał ostatecznie 28:25.

Byłem bardzo nieszczęśliwy z powodu tego, co graliśmy w pierwszej połowie. Graliśmy wręcz fatalnie, a Ciudad Real był od nas wyraźnie lepszy. Mieliśmy sporo szczęścia, że przegrywaliśmy po trzydziestu minutach tylko czterema bramkami. - Powiedział trener Alfred Gislason - W drugiej połowie zagraliśmy kapitalne zawody. Świetna obrona, wsparta skutecznymi kontratakami. To było naprawdę znakomite. Graliśmy z minuty na minutę coraz lepiej, naszym normalnym skutecznym atakiem. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej połowie mieliśmy aż dziesięć technicznych błędów, a w drugiej tylko jeden - chwalił swoją drużynę szkoleniowiec THW.

Za zwycięstwo "Zebry" otrzymały czek o wysokości czterystu tysięcy dolarów, a Ciudad Real za drugie miejsce musiał zadowolić się połową tej sumy.