Klubowe MŚ: Zenit z brązem, Skra walczy o złoto!

Zenit Kazań pewnie pokonał irański Payakan w meczu o trzecie miejsce siatkarskich klubowych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Doha.

Fot. ilustracyjna / Fot. FIVB Zwycięzca Ligi Mistrzów sprzed dwóch lat i najlepszy zespół Rosji ubiegłego sezonu nie pozostawił wątpliwości, który z zespołów bardziej zasługuje na brązowy medal i bez żadnych problemów pokonał drużynę z Teheranu. Rosjanie do Kataru przyjechali dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez FIVB. Payakan to wielokrotny mistrz Azji. W walce o finał Zenit uległ bełchatowskiej Skrze 1:3, Irańczycy zaś okazali się gorsi od włoskiego Trentino.

Skra walczy o mistrzostwo świata!

Już o godzinie 18 na parkiecie pojawią się zawodnicy Skry Bełchatów i Trentino Volley. Stawką finałowego meczu będzie tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny globu. Do dzisiejszego meczu oba zespoły przystąpią bez porażki na koncie.

Włoska drużyna, której zawodnikiem jest Łukasz Żygadło, wygrała w tym roku turniej finałowy Fot. ilustracyjna / Fot. FIVBLigi Mistrzów w Pradze. Mistrz Polski otrzymał od organizatorów katarskiego turnieju "dziką kartę".