Klubowe MŚ: Znamy pary półfinałowe rozgrywek

Katarskie Al-Saad oraz japońska Kashiwa - te dwie ekipy pokonały swoich przeciwników w ćwierćfinałach klubowych MŚ i poznały już swoich półfinałowych rywali. FC Barcelona oraz Santos mogą już rozpoczynać swoje przedmeczowe treningi.

W niedzielę 11 grudnia br. rozegrano dwa mecze ćwierćfinałowe klubowych mistrzostw świata. Al-Saad grało z Esperance, zaś Kashiwa grała z Monterrey.

W pierwszym z wymienionych pojedynków, lepsza okazała się ekipa Al-Saad, która pokonała tunezyjski Esperance 2:1. Gole Khalfana i Koniego pomogły Al-Saad dostać się do półfinału rozgrywek o miano Mistrza Świata w rozgrywkach klubowych oraz zagwarantowały udział w meczu z FC Barceloną.

Pojedynek Mistrza Japonii - Kashiwy z meksykańskim Monterrey okazał się być meczem wymagającym dla obu drużyn. Po 90 minutach gry mecz zakończył się wynikiem 1:1 i potrzebna była dogrywka. Nie przyniosła ona jednak zwycięskiego rezultatu dla któregoś z teamów i po 120 minutach zawodów sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Lepsi w tym elemencie okazali się gracze Kashiwy, którzy wygrali 4:3 i w półfinale mistrzostw zagrają z brazylijskim Santosem.

W środę 14 grudnia br. rozegrany zostanie pojedynek Kashiwa - Santos. Dzień później Al-Saad zagra z FC Barceloną. Zwycięzcy obu spotkań zagrają ze sobą w finale o tytuł klubowego mistrza świata. Finał odbędzie się 18 grudnia, zaś przed samym finałem o 3. miejsce powalczą przegrani w półfinałowych pojedynkach.

Faworytami do zwycięstw w półfinałach są Santos oraz FC Barcelona.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.