Facebook Google+ Twitter

Kluby piłkarskie znów płacą za wybryki kibiców

Widzew Łódź, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław i GKS Bełchatów zostały ukarane za wybryki kibiców podczas meczy ostatniej kolejki Ekstraklasy.

Kluby piłkarskie płacą za chuligańskie wybryki swoich kibiców. / Fot. Bartosz SenderekKomisja Ligi podczas środowego posiedzenia zdecydowała o ukaraniu czterech klubów Ekstraklasy. Najwyższą karą obarczono Widzew Łódź, którego właściciele będą musieli zapłacić 10 tys. złotych za wulgarne okrzyki kibiców (także o charakterze antysemickim) kierowane pod adresem drużyny gości i personalne obrażanie jednego z piłkarzy Wisły Kraków. Kibice z grodu Kraka również nie pozostali bez winy, podczas wspominanego meczu obrzucili wulgarnymi okrzykami (także o charakterze antysemickim) piłkarzy z Łodzi za co klub zostanie obciążony karą 5 tys. złotych.

Również o 5 tys. uszczuplony zostanie budżet Śląska Wrocław. Klub z Oporowskiej ukarany został za rasistowskie okrzyki wznoszone przez kibiców podczas meczu z Legią Warszawa.

Kara 7 tys. złotych została nałożona na GKS Bełchatów za zaniedbania organizacyjne mające wpływ na bezpieczeństwo imprezy (zasłonięte bramki ewakuacyjne) oraz za naganne zachowanie kibiców polegające na śpiewaniu przyśpiewek o charakterze antysemickim, używanie wulgaryzmów przez osobę prowadzącą doping i odpalenie środków pirotechnicznych w czasie meczu z Ruchem Chorzów.

Już jutro rusza 4. kolejka piłkarskiej Ekstraklasy i pozostaje tylko mieć nadzieję, że kibice staną na wysokości zadania i w przyszłą środę budżet żadnego z klubów nie ucierpi.

Źródło: Decyzje Komisji Ligi z 25.08.2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.