Facebook Google+ Twitter

Kluby T-Mobile Ekstraklasy idą na rękę kibicom i obniżają ceny biletów

Mimo że w Polsce ostatnio powstało kilka nowoczesnych stadionów to jednak niektóre kluby T-Mobile Ekstraklasy podczas rundy jesiennej miały problemy z zapełnieniem stadionów. Co jest powodem słabej frekwencji? Ceny biletów?

Mimo że w ostatnim czasie poprawiła się nieznacznie ogólna frekwencja kibiców na meczach T-Mobile Ekstraklasy to na niektórych obiektach nadal przychodzi mało fanów piłki nożnej. Dlaczego tak jest? Prawdopodobnie głównym powodem są ciągle wysokie ceny biletów i karnetów oraz godziny rozgrywania spotkań.

Podczas rundy jesiennej bardzo mało kibiców przychodziło na stadion w Poznaniu, który jest jedną z aren Euro 2012. To właśnie Zarząd "Kolejorza" postanowił obniżyć ceny biletów i karnetów na wiosenne mecze Lecha Poznań, aby przyciągnąć większą liczbę kibiców. Ceny karnetów będą wynosić od 75 do 270 zł. Natomiast ceny biletów będą wynosić od 20 do 40 zł.

Niewątpliwie w interesie każdego klubu jest zapełnienie stadionu na każdym spotkaniu. W rundzie jesiennej największe zyski zaliczyła Legia Warszawa, która zgromadziła 6 mln zł. Drugie miejsce zajęła Lechia Gdańsk z wynikiem 3,9 mln zł, a trzecia lokata przypadła Lechowi Poznań, który uzyskał 3,5 mln zł. Na ostatnim miejscu w tym rankingu znalazł się GKS Bełchatów, który zarobił tylko 100 tysięcy złotych.

Władze GKS-u także postanowiły zmniejszyć ceny biletów, aby w rundzie wiosennej zwiększyć liczbę kibiców. Wejściówki na inauguracyjny mecz z Górnikiem Zabrze mają kosztować tylko 5 zł. Czy to pomoże przyciągnąć większą liczbę fanów "Brunatnych"? Oprócz cen biletów problemem są także dni i godziny w jakich są rozgrywane mecze. T-Mobile Ekstraklasa swoje mecze rozgrywa od piątku do poniedziałku.

Te spotkania w tygodniu nie cieszą się taką popularnością jak mecze w weekend. Poza tym godziny rozgrywanych meczy także nie przyciągają kibiców. Przykładowo odbywający się mecz o godzinie 13:30 nie cieszy się taką popularnością co spotkanie o 18:00. To sprawia, że zespoły, które często rozgrywają swoje mecze w godzinach wczesnych nie mogą liczyć na wysoką frekwencję kibiców a za tym idzie mniejszy zysk z cen biletów.

Czy zmniejszenie cen biletów i karnetów spowoduje, że stadiony zostaną zapełnione. Na pewno w jakimś stopniu to pomoże uzyskać większe zyski, lecz oprócz kwestii finansowych ważnym elementem jest poziom gry zespołu. Jeśli drużyna GKS-u na wiosnę będzie lepiej grać to też spowoduje większe zainteresowanie wśród kibiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Beltzer
  • Beltzer
  • 15.01.2012 23:38

I co z tego skoro na co dzień pozostają smutnymi, straszącymi pustkami szkieletami. Może chociaż ten "Stadion Biało-Czerwonych", co go jutro otwierają, zmieni trochę podejście polskich "biznesmanów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.