Facebook Google+ Twitter

Kluczowe dziewięć miesięcy rozwoju dziecka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-17 11:36

Pierwsze dziewięć miesięcy życia są kluczowe w rozwoju dziecka - twierdzą brytyjscy naukowcy. Ich zdaniem, niemowlęta, które mają opóźnienia w pierwszych kilkudziesięciu tygodniach po urodzeniu, rozwijają się gorzej od rówieśników przez wiele następnych lat.

Umiejętności ruchowe, takie jak raczkowanie, samodzielne siedzenie czy trzymanie są kluczowe-informują naukowcy z Uniwersytetu Londyńskiego.

Te niemowlęta, które do dziewiątego miesiąca nie opanowały tych sprawności, mają trudności w nauce i sprawiają kłopoty wychowawcze w przyszłości. Wykazały to badania przeprowadzone na grupie 15 tysięcy dzieci.

Naukowcy sprawdzali ich słownictwo i postrzeganie przestrzenne, robili też testy obrazkowe. Wyniki wskazują, że opóźnienia rozwoju można dostrzec już w najwcześniejszym okresie życia dziecka. Sprawność dziecka nie jest powiązana z pochodzeniem czy klasą społeczną.

Badacze sugerują, że niezbędne jest prowadzenie programów,tak zwanej wczesnej interwencji, które pomagają najmłodszym nadrobić zaległości. Opis badań zamieszcza brytyjski dziennik Guardian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.