Facebook Google+ Twitter

Kluczowe kompetencje na rynku pracy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-04 13:24

Polski rynek pracy stawia przed młodymi i niedoświadczonymi osobami coraz to wyższe wymagania.

Podaż pracy niezmiennie utrzymuje się na wysokim poziomie, ponieważ osoby już pracujące nie są w stanie wykorzystać całego potencjału rynku.

Najważniejsza oczywiście jest praktyka. Warto zatem podczas studiowania zatroszczyć się o swoje CV. Wiedza merytoryczna zdobywana w ławie szkolnej jest jak najbardziej wartościowa, ale jest zdecydowanie cenniejsza w połączeniu z umiejętnościami praktycznymi. Jest wiele instytucji organizujących praktyki czy też staże dla studentów. Warto z nich skorzystać, ponieważ w trakcie ich odbywania mamy niepowtarzalną okazję nauczyć się czegoś od specjalistów w danej dziedzinie. Dodatkowo może to nam pomóc w sprecyzowaniu naszych wymagań wobec rynku pracy.

Pasja. Ważne jest, aby odnajdywać pasję w tym, co się robi. Pomimo wielu branż, działów czy sektorów pracodawcy oczekują podobnych rzeczy. Pomocna w pracy jest ambicja, motywacja i zaangażowanie.

Komunikatywność. Z całą pewnością jest cechą, której szukają pracodawcy w potencjalnym kandydacie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Umiejętności interpersonalne, zdolność komunikacji oraz potencjał kandydata to cechy, które mogą okazać się kluczowe. Nawet w przypadku dużej wiedzy merytorycznej nieposiadanie powyższych umiejętności może zaważyć negatywnie na naszej rekrutacji.

Umiejętność pracy pod presją. W dzisiejszych czasach to podstawa. Posiadanie przez kandydata odpowiednich predyspozycji do radzenia sobie w sytuacjach stresujących gwarantuje pracodawcy ciągłość osiągania wysokich rezultatów zespołu i uniknięcie dezorganizacji.

Posiadanie wszystkich powyższych cech nie gwarantuje sukcesu, ale w znacznej mierze przybliża nas do jego osiągnięcia bez względu na to, na jakie stanowisko aplikujemy.

Roman Cieciuch
Zielona Linia
tel. 19 524

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.