Facebook Google+ Twitter

Kluza: Wspieranie rodziny najlepszą inwestycją. Trwa VIII Zjazd Gnieźnieński

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-14 14:00

Stanisław Kluza uważa, że wspieranie rodziny jest najlepszą inwestycją w tzw. kapitał ludzki. Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego wygłosił wykład podczas VIII Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Były minister finansów powiedział, że brak dobrej polityki rodzinnej może doprowadzić do kryzysu międzypokoleniowego o podłożu finansowym. Wskazał, że kryzys demograficzny może spowodować brak odpowiednich środków na utrzymanie emerytów i rencistów. Zaznaczył, że tradycyjny model silnej rodziny, której wartość pracy jest wyceniana, jest modelem bardzo pragmatycznym z ekonomicznego punktu widzenia. Dodał, że taki model generuje dużą wartość dodaną netto w gospodarce. "Działania państwa, które mają sprzyjać rodzinie, maja dużą stopę zwrotu" - powiedział Stanisław Kluza.

Zaznaczył, że wpływ złej polityki państwa na rodziny jest łatwy do zauważenia. Wskazał, że po wprowadzeniu ulg finansowych dla osób samotnie wychowujących dzieci w ciągu dziewięciu miesięcy liczba wniosków o separację wzrosła dwukrotnie, a wniosków o rozwód - o jedną czwartą. Przyznał, że wielu jego rówieśników nie zawarło związków małżeńskich, choć mają dzieci. Pozostanie w związkach nieformalnych było to dla nich korzystniejsze finansowo.

Polityka państwa wobec rodziny jest tematem przewodnim ostatniego dnia Zjazdu Gnieźnieńskiego. Kilkuset przedstawicieli chrześcijaństwa, islamu i judaizmu od trzech dni rozmawia o kondycji i przyszłości rodziny w Europie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.