Facebook Google+ Twitter

Kluzik-Rostkowska: Jeśli to kara, to powinna spotkać również mnie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-09 07:22

Joanna Kluzik-Rostkowska była gościem programu "Fakty po Faktach" w stacji TVN24. Komentowała decyzję jej partii o zawieszeniu posłanki Elżbiety Jakubiak w prawach członka PiS.

Prezydent Lech Kaczyński wręcza nominację Joannie Kluzik-Rostkowskiej / Fot. źródło: Wikipedia.plKluzik-Rostkowska przypomniała, że posłanka Jakubiak była jej bliską współpracowniczką podczas kampanii. Podkreśliła, że czuje się odpowiedzialna za to, co się stało, ponieważ to ona zaprosiła Jakubiak do pracy w sztabie. - Ela Jakubiak w czasie kampanii była jedną z moich najbliższych współpracowniczek - mówiła Kluzik-Rostkowska. - Pracowała bardzo ciężko przez cały czas kampanii wyborczej i czuję się za Elę, jako moją koleżankę partyjną i sztabową, odpowiedzialna.

"Jestem zaskoczona tą decyzją"

Szefowa kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego powiedziała, że jest zaskoczona decyzją partii. Stwierdziła też, że jeśli Jakubiak została zawieszona z powodu Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, to ona oraz reszta członków sztabu również powinni zostać potraktowani tak samo. Podkreśliła, że "oczekuje takiej samej decyzji wobec siebie i innych członków sztabu, odpowiedzialnego za kampanię prezydencką".

- Jeżeli traktować to zawieszenie jako karę za porażkę wyborczą, to rozumiem, że taka sama kara powinna też spotkać mnie - stwierdziła posłanka. - Oczekuję takiej samej decyzji wobec mnie i innych członków sztabu odpowiedzialnego za kampanię prezydencką, którzy, jak rozumiem, doprowadzili do klęski w tych wyborach prezydenckich - dodała.

Zapytana o to, czy jest gotowa na odejście z partii, Kluzik-Rostkowska odpowiedziała, że czuje się lojalna wobec Elżbiety Jakubiak i jest gotowa na to, aby ponieść konsekwencje. - Jestem odpowiedzialna za kampanię prezydencką, za skompletowanie sztabu wyborczego, za to wszystko, co się wydarzyło w czasie kampanii - wyliczała posłanka. - Jeżeli Elżbieta Jakubiak ma ponieść odpowiedzialność za to, że ciężko pracowała w sztabie podczas kampanii to ja również oczekuję poniesienia takich samych konsekwencji - stwierdziła.

"Plan polityczny Jarosława Kaczyńskiego miesza się z planem osobistym"

Zmiany w składzie Rady Ministrów: Joanna Kluzik-Rostkowska, 13 sierpnia 2007 / Fot. źródło: Wikipedia.plByła minister pracy powiedziała, że po zakończeniu kampanii prezydenckiej miała wrażenie, że Jarosław Kaczyński będzie mógł w końcu przeżyć "prywatnie" tą osobistą tragedię, która go dotknęła. Nie potrafiła jednak wyjaśnić, czemu prezes zmienił retorykę na tę sprzed kampanii, ponieważ ostatni raz spotkała się z nim przed wakacjami. Dodała, że w tych ciężkich dla Jarosława Kaczyńskiego chwilach widziała w nim przede wszystkim "człowieka ciężko doświadczonego". - I w związku z tym plan polityczny miesza się z planem osobistym. Wolałabym tego w tej chwili nie komentować.

- Polityka jest zajęciem, gdzie trzeba być przygotowanym na bardzo wiele scenariuszy. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że ja prywatnie Jarosława Kaczyńskiego zawsze bardzo lubiłam i bardzo chciałabym, żeby tak było dalej - odpowiedziała była minister pracy, zapytana o to, czy wyobraża sobie, że prezes nie będzie chciał już z nią rozmawiać. - My obecnie rozmawiamy o zawieszeniu Elżbiety Jakubiak. Żądanie, które mam w tej sprawie powiedziałam przed chwilą - dodała.

Joanna Kluzik-Rostkowska jest w wykształcenia dziennikarką. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku kandydowała do Sejmu z warszawskiej listy PiS, jednak nie uzyskała mandatu. Była wiceministrem pracy i polityki społecznej oraz rozwoju regionalnego oraz ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W 2007 roku uzyskała w wyborach parlamentarnych mandat poselski w łódzkim okręgu wyborczym. 26 kwietnia 2010 została szefową sztabu wyborczego kandydata na prezydenta RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie zdziwię się jak kara również i Ją spotka..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.