Facebook Google+ Twitter

Kluzik-Rostkowska nie będzie szefową PJN. Rekomenduje Pawła Kowala

Joanna Kluzik-Rostkowska nie będzie kandydowała na stanowisko szefa PJN. Poinformowała też, że wkrótce zrezygnuje z innych funkcji partyjnych. Na swego następcę wskazała Pawła Kowala. Szefa ugrupowania wybierze kongres PJN.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykJoanna Kluzik-Rostkowska poinformowała, że nie będzie ubiegać się o stanowisko szefowej PJN. Jako swego następcę wskazała Pawła Kowala. Wcześniej poseł Jan Libicki napisał na swoim blogu, że nie weźmie udziału w kongresie ugrupowania. Twierdził bowiem, że pozycja Joanny Kluzik-Rostkowskiej jest zagrożona, a w niedługim czasie partia może połączyć się z PiS.

"(...)Wszystko wskazuje na to, że zostanie na nim zakwestionowana dotychczasowa linia naszego ugrupowania. Linia, której symbolem była i jest Joanna Kluzik-Rostkowska. Linia prowadzenia takiej polityki, która stara się wywoływać dyskusję o Polsce i jej problemach, a zakopywać maczugi, którymi nawzajem okładają się główni aktorzy politycznej awantury." - napisał Libicki na swoim blogu.

Poseł dodaje, że jeżeli odejdzie Kluzik-Rostkowska, on też opuści ugrupowanie. Sugerował też, że miejsce szefowej PJN zajmie Paweł Kowal. Nie napisał tego, co prawda wprost, ale sylwetka potencjalnego kandydata na szefa partii właśnie na niego wskazuje. Według Libickiego będzie to polityk o "europejskim obyciu, zaczerpniętym ze strasbourskich salonów".

Czytaj też: Kluzik-Rostkowska: Przepraszam, że namawiałam do głosowania na Jarosława Kaczyńskiego

.
Poseł idzie dalej w swym rozważaniu i pisze, że w ciągu kilku tygodni może się okazać, że między PJN i PiS nie ma różnic i dojdzie do połączenia obu ugrupowań. "(...) z czasem – szybciej niż później - okaże się, że między PiS-em a nowym PJN-em nie ma już większej różnicy. Że swobodnie będzie można uczynić z obu formacji jeden polityczny byt. Jak z Polski Plus. Nie trudno odgadnąć kto będzie wiódł prym w tym nowym podmiocie." - pisze Libicki wskazując na Jarosława Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

bb
  • bb
  • 28.09.2011 00:17

ĆPAJĄ? .WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie PJNu popełnili błąd,odchodząc z PIS to fakt oczywisty dla mnie i jak mi się wydaje dla wielu z nich samych,lecz ciągłe ostre ich atakowanie i zamykanie im drogi powrotu nie służy tej części sceny politycznej której głównym reprezentantem jest PIS.Moim zdaniem to wcale nie pomaga,a wręcz szkodzi PISOd samego początku powstania PJN mam nieodparte wrażenie jakoby pomysłodawcą jego powstania był sam.. J.K.,a w całym tym przewrotnym przedsięwzięciu chodziło o próbę przejęcia części elektoratu PO, a w zbliżających się wyborach miałaby powstać wspólna koalicyjna lista PJN i PIS.Może i to nieco wydumane,ale... miałoby sens,ale gdyby Paweł zastąpił Joannę nieco wcześniej.

HOME - http://www.baltow.cba.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 04.06.2011 20:59

Bardzo dziwne rzeczy w PjN -ie ,mało informacji. Co z panią Jakubiak ? Co z Poncyljuszm ? Odeszli ? ci co "spotykali się z Palikotem" .Czyżby nowa czołówka zbliżała się do PiS-u ? Same niewiadome!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórzy właśnie po to piszą komentarze żeby wywołać zamieszanie, bo lubią być atakowani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś mi sie tu nie zgadza:
nie wiem o co chodzi ze skasowanymi wpisami, mogę sie jednak domyslać, że ktos przekroczył granicę przyzwoitości w odniesieniu do jakiegoś Adama, ktory ma w zwiazku z tym pretensje.
Widac nie wszystkich trzeba bronic przed atakami.
Szczególnie nie zalogowanych, którzy tak pięknie rzucają sie sobie do gardeł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cennik Ery
  • Cennik Ery
  • 04.06.2011 14:11

Rafale, nie chcę wiedzieć, co sprawia Ci przyjemność. bo po doświadczeniach z zablokowaniem mojego konta, na myśl o tym przechodzi mi po plecach zimny dreszcz, jakiego mogli doświadczać dziennikarze wzywani na dywanik cenzora...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 04.06.2011 13:55

Tak właśnie kończą ludzie o sumieniach z plasteliny. Ale to są prości ludzie. Pani Kluzik już dziękujemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam mi naprawdę nie sprawia przyjemności usuwanie wpisów trolla, który wysyła cię do zakładu zamkniętego - mam wiele innych zajęć. Jeżeli jednak chcesz mogę wszystkie przywrócić, skoro sprawiają Ci one przyjemność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cennik Ery
  • Cennik Ery
  • 04.06.2011 13:47

@ Szeryf. Kto usuwa wpisy?
Obywatelski Urząd Kontroli Postów i Komentarzy.
Rafał Katarzyna Wścieklica to nowa postać literacka na W24.
Więcej szczegółów po zdjęciu bana za porównanie celnika do cennika (Ery) w kontekście dyskusji o wiekopomnym konkursie DOROKU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Migalski może dokazywać, bo ma pewną posadę w europarlamencie. A niektórzy drżą o swoją sytuację - jakoś trzeba się do Sejmu dostać. Cała inicjatywa od początku wydawała się skazana na porażkę, bo nie odcięli się od PiS, a w debacie o katastrofie smoleńskiej byli jeszcze bardziej radykalni niż partia Kaczyńskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.