Facebook Google+ Twitter

Kluzik-Rostkowska o religii na maturze: Nie wolno mieszać wiary z wiedzą

"Nie wolno mieszać wiary z wiedzą. Religia jest sferą ducha i wiary i nie wyobrażam sobie, by była przedmiotem maturalnym" - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaNowa minister edukacji była gościem Moniki Olejnik w "Kropce na i". Zdaniem Rostkowskiej religia nie może być traktowana tak samo ja matematyka czy etyką. Tą ostatnią należy jej zdaniem urealnić. Następczyni Krystyny Szumilas pytała retorycznie, jak ocenić kwestie wiary na maturze?

Pytana o wychowanie seksualne stwierdziła, że dziś młody człowiek czerpie wiedzę na ten temat z internetu. Otrzymuje ją w "formie zwulgaryzowanej". "Chciałabym, by dorosły człowiek, który w chodzi w życie miał wiedzę, która pozwalałaby mu nie popełniać błędów na całe życie" - mówiła. Wśród błędów wymieniła niechciane ciąże.

Olejnik przypomniała Kluzik-Rostkowskiej jej wypowiedzi w sprawie edukacji sześciolatków. Wypomniała, że posłanka nie tylko w 2008, ale i w 2011 r. uważała, że szkoły nie są do reformy przygotowane. Nowa szefowa resortu edukacji powiedziała, że rozumie rodziców, którzy mają wątpliwości, ale uważa też, że dobry nauczyciel jest w stanie przygotować dziecko 6-7 letnie do nauki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ręce opadają, uważała tak teraz uważa zupełnie inaczej, przy takim obniżaniu prestiżu zawodu i wydzieraniu kasy i przywilejów to skąd brać tych dobrych nauczycieli? Ładny start na stanowisku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.