Facebook Google+ Twitter

KMP Biała Podlaska. Komisarz Janicki informuje

Codziennie oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej kom.Jarosław Janicki otrzymuje meldunki o zdarzeniach kryminalnych, kolizjach i wypadkach drogowych. Interwencjach i policyjnych akcjach. Później dzieli się nimi z dziennikarzami. Oto one:

 / Fot. Archiwum KMP Biała PodlaskaPolicjanci z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali 17-letniego ob. Białorusi, który chwilę wcześniej zniszczył mieszkance Terespola telefon komórkowy o wartości 1 200 zł. Ponadto policjanci ustalili, że 17-latek groził pokrzywdzonej pobiciem. Zniszczył należące do niej buty i ubranie sportowe o wartości 500 zł oraz ukradł na jej szkodę złoty łańcuszek o wartości 1 000 zł.
17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mieszkanka gminy Terespol złożyła zawiadomienie o przestępstwie, z którego treści wynika, że 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 1000 zł, w ten sposób, że zobowiązując się do wykonania mebli łazienkowych przyjął zaliczkę w tej kwocie, jednak nie wywiązał się z zawartej umowy, ani nie zwrócił kobiecie pieniędzy.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPolicjanci Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali sprawców zaistniałego na początku października w Białej Podlaskiej przy ul. Pl. Wojska Polskiego włamania do punktu piekarniczo-cukierniczego, gdzie sprawcy ukradli m.in. ciasta i wyroby cukiernicze o wartości 150 zł.
Sprawcami przestępstwa okazali się: 22-latek z gminy Piszczac, 49-letni bialczanin oraz 33-letni mieszkaniec gminy Terespol.
Ponadto policjanci ustalili, że jeden z tych mężczyzn, 33-latek, ma na koncie dwa inne przestępstwa.

W okresie 12.09-12.10.2015r. w Białej Podlaskiej przy ul. Glinki usiłował dokonać kradzieży włamaniem do opuszczonego budynku użytkowego, uszkadzając przy tym mienie o wartości 3.000 zł na szkodę PSS Społem w Białej Podlaskiej, a w sierpniu w Białej Podlaskiej przy ul. Akademickiej włamał się do opuszczonego domu, kradnąc m.in. butle z gazem i powodując straty w kwocie 1200 zł.
Mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i poddali się dobrowolnie karze.

W okresie od 15.08.2015r. do 25.10.2015r. z terenu działki leśnej w Pokiniance nieznany sprawca ukradł pięć drzew (dębów), powodując straty w wysokości 3 000 zł na szkodę mieszkańca gm. Rokitno.

W nocy z 24/25.10.2015r. w Białej Podlaskiej na ul. Reymonta nieznany sprawca dokonał kradzieży dwóch wkładów lusterek zewnętrznych oraz tablicy rejestracyjnej z samochodu marki Ford Transit, powodując straty w kwocie 2 100 zł na szkodę firmy z Pruszkowa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wisznicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym 58-letniego mieszkańca gminy Sosnówka. Jak się okazało w trakcie badania stanu trzeźwości mężczyzna miał w organizmie 2,16 promila alkoholu.
Ponadto kierowca nie posiadał prawa jazdy, a do ciągnika wsiadł w okresie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczonego również za kierowanie w stanie nietrzeźwości. .

Policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu wykonując czynności na miejscu zdarzenia drogowego w Szostakach ustalili, że 58-letni mieszkaniec gm. Sławatycze kierował motorowerem, będąc w stanie nietrzeźwości: 1,86 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna znajdując się w tym stanie spowodował kolizję drogową, w ten sposób, że włączając się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu na samochodzie marki Kia.
Motorowerzysta została zabrany do szpitala, jednak po badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Wczoraj na trasie krajowej nr 2 na wysokości miejscowości Rogoźnica doszło do piątego już w tym miesiącu wypadku ze / Fot. Archiwum KMP Biała Podlaska skutkiem śmiertelnym w naszym powiecie.

 / Fot. Archiwum KMP Biała PodlaskaWyjeżdżający z drogi podporządkowanej (prowadzącej do miejscowości Manie) na krajową „dwójkę” samochód marki BMW, wymusił pierwszeństwo przejazdu, a następnie koziołkując wpadł do rowu.
W następstwie zderzenia pojazdów śmierć poniósł kierujący BMW 20-letni mieszkaniec gm. Łomazy. Podróżujące z nim dwie nastoletnie pasażerki oraz kierowca i drugiego auta nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

Wypadek spowodował kilkugodzinne utrudnienia w ruchu na drodze krajowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.