Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17767 miejsce

KMP Biała Podlaska. Komisarz Jarosław Janicki informuje /2/

Dziś kolejne zdarzenia zaistniałe na terenie powiatu bialskiego. Znakiem czasu, na który warto zwrócić uwagę, jest zwrot „przyznał się i skorzystał z prawa dobrowolnego poddania się karze”.

Piszczac, ul. Stodolna
 / Fot. Jerzy KirzyńskiNieznany sprawca, po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach samochodu dostał się do jego wnętrza, skąd dokonał kradzieży telefonu komórkowego wraz z uchwytem i ładowarką oraz butelkę perfum męskich. Ponadto sprawca ukradł z auta logo marki auta oraz zbił lusterko boczne.

Biała Podlaska, ul. Brzeska
Nieznani sprawcy po wybiciu szyby w drzwiach balkonowych znajdujących się na piętrze budynku, dostali się do jego wnętrza, skąd następnie ukradli patelnię gastronomiczną, odkurzacz oraz elementy zastawy porcelanowej znajdującej się na poddaszu.

Leśna Podlaska, ul. Bialska
Nieznany sprawca poprzez wyłamanie okna budynku hali sportowej, a następnie wyłamanie drzwi wewnętrznych korytarza i drzwi wejściowych siłowni, ukradł z niej ławeczkę skośną regulowaną, gryf łamany, 4 sztuki talerzy do gryfów o wadze 5 kg oraz 2 szt. talerzy do gryfów o wadze 2,5 kg.

Biała Podlaska, ul. Stanisława Moniuszki
Nieznany sprawca dokonał kradzieży stojącego na ulicy stojaka reklamowego pozostawionego bez zabezpieczenia i nadzoru.

Biała Podlaska
Policjanci Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy wykonując czynności w sprawie zaistniałej w  / Fot. Archiwum Policjidniu 04.11.2015 r. kradzieży pozostawionego na klatce schodowej roweru crossowego oraz dokonanej w dniu 23.11.2015 r. kradzieży z włamaniem do samochodu, gdzie sprawca po dostaniu się do jego wnętrza, zabrał w celu przywłaszczenia perfumy i elektroszczotkę powodując straty w kwocie 450 zł, ustalili, że powyższych przestępstw dokonał 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa dobrowolnego poddania się karze. Policjanci odzyskali skradziony rower.

Biała Podlaska, ul. Kołowa
Nieznany sprawca pokonując elektroniczne zabezpieczenia włamał się na konto internetowe na portalu Allegro należące do mieszkańca Białej Podlaskiej oraz na jego pocztę "e-mail", następnie po przetworzeniu danych informatycznych, wykorzystując jego dane osobowe, przeprowadził co najmniej dwie transakcje sprzedaży laptopów za łączną kwotę 3379 zł, z czego kwota 1879 zł za pośrednictwem "PayU" zasiliła rachunek zgłaszającego, a kwota 1500 zł została przelana na rachunek w innym banku.

Biała Podlaska
Funkcjonariusze Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą ustalili sprawcę doprowadzenia mieszkanki Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 130 zł podczas transakcji sprzedaży obuwia sportowego za pośrednictwem serwisu internetowego OLX.pl, którym okazała się mieszkanka Sochaczewa.
Kobieta zwróciła pieniądze pokrzywdzonej.

Biała Podlaska
Policjanci Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili sprawcę przywłaszczenia zagubionego we wrześniu telefonu komórkowego na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej.
Zarzuty przywłaszczenia usłyszał 42-letni bialczanin. Telefon policjanci odzyskali.

Biała Podlaska, ul. Wroczyńskiego
Nieznany sprawca, wykorzystując rusztowanie, a następnie pokonując zabezpieczenia okna, przedostał się do będącego w budowie bloku, skąd ukradł mieszadło do zaprawy, 5 sztuk przedłużaczy elektrycznych 30-50 mb, 100 mb przewodu elektrycznego, dwie liny o długości 30 m z bloczkiem do wciągania materiałów oraz skrzynkę z narzędziami, lampę elektryczną i zestaw rotorów pompy agregatu tynkarskiego mechanicznego.

Biała Podlaska, ul. Jana III Sobieskiego
Dwóch nieznanych sprawców ukradło z drogerii znajdującej się w centrum handlowym 10 sztuk markowych perfum o łącznej wartości 2249 zł.

Terespol, ul. Wojska Polskiego
Nieznany sprawca włamał się na konto portalu "Facebook" użytkowane przez mieszkankę gminy Terespola i podszywając się pod nią wprowadził w błąd znajomą pokrzywdzonej (z tej samej gminy), która odpowiadając na treść otrzymanej z tego konta wiadomości przelała na wskazany rachunek bankowy pieniądze w kwocie 510 zł.

Biała Podlaska
Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili i zatrzymali 27-letniego mężczyznę (bez stałego miejsca zamieszkania), który usłyszał zarzuty dokonania dwóch kradzieży na terenie Białej Podlaskiej.

Mężczyzna ten z otwartego samochodu ukradł panel od radioodtwarzacza i portfel z pieniędzmi oraz dokonał kradzieży z torby pozostawionej w otwartej szatni AWF, skąd zginęły pieniądze i biżuteria o łącznej wartości 570 zł.

Zatrzymany przyznał się do popełnienia wymienionych czynów, złożył wyjaśnienia i został zwolniony.

Derło, Nowosiółki
W nocy z soboty na niedzielę do swojej żony zadzwonił zdenerwowany mieszkaniec gminy Rokitno, że miał poważny wypadek i nie wie, gdzie się znajduje.
 / Fot. Archiwum KWP Lublin-W wyniku poszukiwań- dodaje rzecznik kom. J. Janicki - w których policjantom pomagali Strażnicy Graniczni, w rejonie miejscowości Derło znaleziono rozbity na drzewie samochód.

W aucie znajdował się zakrwawiony kierowca, jak się okazało nie odniósł on poważniejszych obrażeń ciała.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.