Facebook Google+ Twitter

KMP Biała Podlaska. Komisarz Jarosław Janicki informuje /4/

Starzy policjanci o drobnych kradzieżach, włamaniach mawiają „policyjna sieczka”. Też trzeba się przy nich nachodzić, natrudzić by znaleźć trop, który doprowadzi do sprawcy. Na półkę trafiają sprawy niewykryte. Oby ich było jak najmniej.

 / Fot. Archiwum KWP LublinBiała Podlaska

*Do policyjnego aresztu przewieziony został 26-letni bialczanin, który na ul. Sidorskiej wybił szyby w dwóch oknach piwnicy, łopatą pogiął rurę spustową w orynnowaniu domu, połamał skrzynkę na listy, sztachety w bramce wejściowej oraz zrzucił z zawiasów jedno skrzydło bramy wjazdowej, powodując straty w kwocie ok. 520 zł na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia.

Ponadto ten sam mężczyzna uszkodził samochód osobowy. Kopiąc w karoserię auta, spowodował pęknięcie kratki maskującej / Fot. Jerzy Kirzyński zderzak przedni, uszkodzenie lewego lusterka. Straty około 1000 zł.

Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy.

W trakcie doprowadzenia był agresywny i znieważył interweniujących policjantów.


*Nieustalony sprawca, wykorzystując nieuwagę dokonującej zakupów w sklepie mieszkanki Białej Podlaskiej, ukradł z jej  / Fot. Jerzy Kirzyńskipodręcznej torebki portfel, z zawartością pieniędzy w kwocie 1000 zł oraz z kartą bankomatową powodując łączne straty w wysokości 1030 zł.

*Nieznany sprawca uszkodził samochód osobowy poprzez zarysowanie w nim powłoki lakierniczej karoserii oraz przecięcie 4 opon powodując straty w wysokości 4000 zł.

*Nieznany sprawca w nocy z 14/15 stycznia 2016 r. na terenie niestrzeżonego parkingu osiedlowego uszkodził samochód osobowy, w ten sposób, że wybił w nim trzy szyby, o łącznej wartości 1000 zł.

*Nieznany sprawca wykorzystując nieobecność domowników, wybił szybę w oknie kuchni mieszkania, dostając się w ten sposób do jego wnętrza, a następnie ukradł butlę gazową wartości 70 zł.

Bokinka Pańska

Nieznany sprawca z budynku gospodarczego ukradł trzy felgi aluminiowe wraz z oponami, cztery felgi stalowe z oponami oraz piłę spalinową, szlifierkę kątową, wiertarkę i olej napędowy w ilości 20 litrów o łącznej wartości 10 280 zł.

Lachówka Duża

28-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego oraz nie dostosowując prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym kierowanym przez obywatela Białorusi.

W wyniku zdarzenia kierujący osobówką i pasażerka z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Znajdujące się w samochodzie osobowym dwuletnie dziecko nie doznało obrażeń ciała.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, posiadali zapięte pasy bezpieczeństwa.

Malowa Góra

W okresie listopad- grudzień 2015 r. nieznany sprawca dokonał kradzieży jedenastu słupków służących do oznakowania znakami pionowymi drogi, które były zainstalowane przy drogach, w skutek czego powstały straty o łącznej wartości 1751 zł.

Małaszewicze, ul. Kolejarzy Południe

Nieznani sprawcy, na szlaku kolejowym Lovosice (Czechy) - Małaszewicze, zerwali plomby ochronne zabezpieczające drzwi kontenera, a następnie włamali się do jego wnętrza i ukradli 27 sztuk akumulatorów marki o wartości 4893,64 zł.

Michalków

Mieszkanka Terespola zawiadomiła Policję o wyrębie i kradzieży 14 sztuk drzew (brzozy i topole) z należącej do niej działki.
Pokrzywdzona straty oszacowała na ponad 10 tys. zł.

W toku podjętych czynności policjanci odzyskali całość skradzionego drzewa.

Zarzuty kradzieży usłyszał 39-letni mieszkaniec Terespola, który przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.


 / Fot. Jerzy KirzyńskiMiędzyrzec Podlaski

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zostali zawiadomieni o kolizji na ul. 3-go Maja, której sprawca odjechał z miejsca zdarzenia samo. Mundurowi pojechali do jego miejsca zamieszkania. Jak się okazało 46-latek miał w organizmie promil alkoholu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.