Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21077 miejsce

KMP Biała Podlaska. Komisarz Jarosław Janicki informuje /5/

Trwa odwieczna walka policjantów ze złodziejami, przestępcami różnego autoramentu. I choć zmieniają się ustroje, rządy, biskupi diecezjalni i proboszczowie do dyżurnych Policji napływają informacje o kolejnych kradzieżach, oszustwach itp.

 / Fot. Archiwum KWP LublinBiała Podlaska

*Nieznany sprawca za pośrednictwem serwisu internetowego Allegro doprowadził mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 207,58 zł w ten sposób, że oferując do sprzedaży markowe nie wywiązał się z warunków zawartej umowy tj. nie przesłał zamówionego towaru, jak też nie zwrócił pieniędzy.

*37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszał zarzuty kradzieży na terenie supermarketu trzech elektrycznych szczoteczek do zębów czym spowodował straty w wysokości 641,55 zł, na szkodę jednego z marketów.

* N/n sprawcy po wejściu na nieogrodzony teren dokonali uszkodzenia budynku LOK wybijając w nim 20 szyb w oknach oraz odrywając listwę w drzwiach wejściowych, czym spowodowali straty w łącznej wysokości 871 zł, na rzecz Zarządu Głównego Ligi Obrony Kraju w Warszawie.

* Nieznany sprawca po uprzednim podważeniu deską drzwi balkonowych oraz wyłamaniu zabezpieczenia tych drzwi, dostał się do budynku, skąd ukradł laptop i pustą kasetkę na pieniądze, powodując straty w wysokości 2000 zł na szkodę bialskiego oddziału firmy z Limanowej.

* Nieznany sprawca włamał się do mieszkania w bloku, w ten sposób że po uprzednim otwarciu w nieustalony sposób zamka w drzwiach wejściowych, dostał się do środka, skąd ukradł złotą biżuterię: kolczyki, bransoletki i łańcuszki wartości 1900 zł oraz pieniądze w kwocie 1500 zł, na szkodę mieszkanki gm. Tuczna.

Międzyrzec Podlaski

*Nieznany sprawca uszkodził samochód osobowy, wybijając w nim dwie szyby oraz wgniatając pokrywę silnika i dachu.
Właściciel samochodu straty oszacował na dwa tys. zł.

*Nieznany sprawca z niezabezpieczonego garażu na terenie działki budowlanej ukradł wyciągarkę elektryczną, szlifierkę kątową, trzy tarcze do cięcia betonu i stali wartości 700 zł.

* Policjanci Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy na terenie targowiska miejskiego w Międzyrzecu Podlaskim zabezpieczyli agregat prądotwórczy oznaczony podrobionym znakiem towarowym.
Urządzenie oferował do sprzedaży w cenie 800 zł, 59-letni mieszkaniec gm. Zbuczyn.

Po kontakcie z kancelarią reprezentująca markę policjanci ustalili, że tego typu agregaty są często podrabiane, a oryginalne mają cenę kilkukrotnie wyższą i firma złoży wniosek o ściganie karne.

Obrót towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi jest zabroniony pod groźbą kary grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Małaszewicze

*Nieznani sprawcy z dwóch nieczynnych lokomotyw dokonali demontażu, a następnie kradzieży 16 chłodnic wodnych (każda o wadze 50 kg) powodując straty w łącznej kwocie 10.240 zł na szkodę PKP Cargo S.A.

* Policjanci Wydziału Kryminalnego KP w Terespolu ustalili, że 29-letni mieszkaniec gm. Terespol w miejscu swojego zamieszkania, bez wymaganego wpisu do rejestru, wyrabia alkohol etylowy w postaci bimbru.

W toku przeprowadzonego przeszukania ujawniono i zabezpieczono kompletną aparaturę do destylacji alkoholu i dwie plastikowe beczki z zawartością 140 litrów zacieru.

 / Fot. Archiwum KMP Biała PodlaskaTerespol

Obywatel Białorusi zawiadomił, że dokonując transakcji na portalu Allegro stracił pieniądze w kwocie 280 zł. Pokrzywdzony wpłacił na wskazane konto pieniądze, jednak nie otrzymał zakupionego towaru ani zwrotu pieniędzy.

Grabanów

Policjanci bialskiej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód przewożący  / Fot. Archiwum KMP Biała Podlaskakontrabandę. W trakcie kontroli auta ujawniono 1830 paczek papierosów różnych marek. Papierosy przewoził 30-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, który był już notowany za przestępstwa akcyzowe.

Ujawniono i zabezpieczono 1830 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło ponad 30 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty przestępstwa skarbowego, przyznał się do jego popełnienia i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

Na poczet przyszłej kary od wymienionego zabezpieczono pieniądze w kwocie 8.400 zł.

Kobylany

Nieustalony sprawca z niezabezpieczonej szafki pracowniczej ukradł pozostawiony w kieszeni kurtki portfel wraz z dokumentami osobistymi, kartą bankomatową oraz pieniędzmi w kwocie 50 zł. na szkodę mieszkańca gm. Terespol.

Lebiedziew

Mieszkanka Terespola złożyła zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego wartości 2000 zł. Do zdarzenia doszło w trakcie trwania okolicznościowej imprezy.

W wyniku podjętych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego KP w Terespolu ustalili i zatrzymali sprawcę tej kradzieży,  / Fot. Jerzy Kirzyńskiktórym okazał się 17-letni mieszkaniec terespolskiej gminy. Skradziony telefon odzyskano. Sprawca przyznał się do zarzutu i poddał dobrowolnie karze.

Rowiny

Nieznany sprawca, po uprzednim wyłamaniu drzwi wejściowych budynku gospodarczego, dostał się do środka, skąd ukradł dwie kosiarki spalinowe do trawy, podkaszarkę spalinową oraz dwie siekiery o łącznej wartości 1100 zł. na szkodę mieszkańca Lublina.

Worgule

Nieznani sprawcy podważając skrzydło okienne dostali się do wnętrza zamieszkałego domu, skąd skradli torebkę damską z dokumentami i kluczami do mieszkania oraz usiłowali dokonać kradzieży telewizora jednak zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na reakcję pokrzywdzonej, która ich spłoszyła.

Woskrzenice

Nieznany sprawca, po uprzednim zdemontowaniu z samochodu ciężarowego ukradł osłonę akumulatorów, czym spowodował straty w kwocie 2200zł na szkodę firmy z Białorusi.

Zaczopki

Nieznany sprawca pod pretekstem zlania elektrolitu z akumulatorów wjechał na teren warsztatu firmy rolniczej, siedem akumulatorów załadował do bagażnika samochodu na angielskich tablicach rejestracyjnych i odjechał.
Pokrzywdzony mieszkaniec gm. Rokitno straty oszacował na kwotę 1.500 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W moim rankingu najbardziej oryginalnych przestępstw jest to z ... Zaczopek :) :) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.