Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6983 miejsce

KMP Biała Podlaska. Papierosy ujawnione w busie, stodole, garażu

Niemal codziennie bialska Policja zatrzymuje papierosy przemycone zza wschodniej granicy do Polski. Sprawcy trafiają do aresztu, na salę sądową, ponoszą karę i ponownie jadą po towar. Walka ta nie ma końca?

 / Fot. Archiwum KMP Biała PodlaskaPolicjanci Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą KMP w Białej Podlaskiej po uzyskaniu informacji operacyjnej zatrzymali do kontroli samochód, w którym znajdowały się dwie palety. Pod folią ukryto 20 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wartość uszczuplenia w podatku akcyzowym na poczet Skarbu Państwa wyniosła ponad 330 tys. zł.

49 -letni mieszkaniec Wadowic trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci tegoż wydziału oraz Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej uzyskali informacje, że w garażu przy al. Jana Pawła II mogą być przechowywane papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Ustalenia potwierdziło przeprowadzone tam przeszukanie, w trakcie którego znaleziono i zabezpieczono łącznie 2060 paczek.  / Fot. Archiwum KMP Biała Podlaska41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami UC w Białej Podlaskiej ustalili, że na terenie niezamieszkałej posesji przy ul. Sidorskiej przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
W trakcie przeszukania tego miejsca, w stodole, funkcjonariusze zabezpieczyli 630 paczek papierosów.

Policjanci bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód przewożący, jak się okazało, 1830 paczek papierosów różnych marek.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Kierujący usłyszał zarzuty przestępstwa skarbowego, przyznał się do jego popełnienia i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem - powiedział rzecznik KMP w Białej Podlaskiej kom. Jarosław Janicki. - Mężczyzna był już w przeszłości notowany za przestępstwa skarbowe.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP w Międzyrzecu Podlaskim w trakcie przeszukiwania garażu przy ul. Stefana Wyszyńskiego ujawnili 4945 paczek papierosów różnych marek.

Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi 82.344 zł. 48-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Wcześniej na kontrabandę natrafili w mieszkaniu 64-letniej mieszkanki przy ul. Kordiana.

Patrol Wydziału Prewencji z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy kierowany  / Fot. Archiwum KMP Biała Podlaskaprzez 55-letniego mieszkańca gm. Kąkolewnica.

Funkcjonariusze znaleźli 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych.

Mężczyzna już był notowany przez terespolskich funkcjonariuszy za podobne przestępstwo.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.