Facebook Google+ Twitter

KMP Biała Podlaska. Złodziej recydywista zapomniał o Afisie

Policjanci Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do budowanego domu przy ul. Akademickiej. Tak brzmi sucha policyjna notatka.

 / Fot. Archiwum PolicjiZ budowy pod koniec maja tego roku skradziono trzy wiertarki o łącznej wartości 2 tys. zł.

- Pociągnięcie włamywacza do odpowiedzialności było możliwe m.in. dzięki pracy technika kryminalistyki, który na miejscu przestępstwa ujawnił i zabezpieczył ślady linii papilarnych – poinformował rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej kom. Jarosław Janicki.

Przypomnijmy, że ślady paluchów są: niepowtarzalne (indywidualny układ dla każdej osoby), niezmienne (przez całe życie układ pozostaje taki sam) oraz nieusuwalne.

Po wprowadzeniu zabezpieczonych odbitek palców do systemu AFIS, okazało się, że należą one do 33-letniego bialczanina.

Dodajmy. W ramach Centralnej Registratury Daktyloskopijnej Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji funkcjonuje Automatyczny System Identyfikacji Daktyloskopijnej (z ang. Automated Fingerprint Identyfication System – AFIS) służący do gromadzenia i przeszukiwania obrazów linii papilarnych palców rąk i dłoni pobranych od osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa oraz niezidentyfikowanych śladów linii papilarnych zabezpieczonych na miejscach przestępstw w celu szybkiej identyfikacji osoby.

Aktualnie w bazach danych AFIS znajdują się obrazy linii papilarnych palców z około 3 600 000 kart daktyloskopijnych oraz śladów N.N. z miejsc przestępstw (około 92 000).

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania dwóch włamań.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Jak się okazało, w ubiegłym tygodniu ten sam mężczyzna włamał się również do domu przy ul. Podleśnej, z którego ukradł telewizor oraz kuchenkę mikrofalową – dodał kom. J. Janicki.

W trakcie czynności procesowych włamywacz przyznał się popełnienia obu czynów.

Trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia, które zostało upłynnione paserom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.