Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20157 miejsce

KMP Poznań. Kejtry kontra penery

Charakterystyczny akcent, zawodowa gwara. Dyscyplina i rzetelna praca - tak zapamiętałem poznańskich policjantów. Sierż. sztab. Patrycja Banaszak z KMP odnotowując sukces Aleksa i jego przewodnika spowodowała, że wróciły wspomnienia...

 / Fot. Archiwum KMP PoznańKejtry pomagają szkiełom w trudnych, codziennych zmaganiach z penerami. Tropią ślady sprawców przestępstw, przeszukują teren, pomieszczenia itp. Jeden z nich Aleks, owczarek niemiecki, wytropił wandala, który zniszczył wiatę przystankową w pobliżu parku Sołackiego.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia zauważyli na ławce, chodniku plamki świeżej krwi.

Wezwali na pomoc patrol Wydziału Zabezpieczenia Miasta. Sierżantowi sztabowemu Krzysztofowi Laskowskiemu i starszemu sierżantowi Apoloniuszowi Kwieczce towarzyszył Aleks, pies patrolowo - tropiący.

- Ten od razu podjął trop, doprowadzając do miejsca zamieszkania młodego mężczyzny, który przyznał się do wybicia szyb w wiacie przystankowej - informowała sierż. sztab. Patrycja Banaszak, oficer prasowy KMP. - Wcześniej ponoć pokłócił się dziewczyną i w ten sposób wyładował swoją złość.

Dodajmy, że rozpoznanie zapachu konkretnej osoby w terenie miejskim jest bardzo trudne. Jednak psy policyjne, co udowodnił Aleks, potrafią sobie poradzić i z tym wyzwaniem.

 / Fot. Archiwum KMP PoznańW Wydziale Zabezpieczenia Miasta, Oddziale Prewencji oraz Komisariacie Wodnym Policji znajduje się 21 psów służbowych o różnej specjalizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.