Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4143 miejsce

KMP Zielona Góra. Pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Niedawno odzyskał tytuł Mistrza Polski, dziś przebywa w celi. Grozi mu dwanaście lat pozbawienia wolności. Znajomi sportowca nie chcę uwierzyć w to co się stało.

 / Fot. Archiwum KMP Zielona GóraTuż po godzinie drugiej dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze został powiadomiony o zajściu, do którego miało dojść w jednym z pubów w centrum miasta.

Na miejsce został skierowany patrol policji. Ze wstępnych ustaleń na miejscu wynikało, że w pubie doszło do awantury, a następnie do rękoczynów pomiędzy kilkoma mężczyznami przebywającymi w lokalu.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 46-letni mężczyzna.

Sprawcy pobicia uciekli.

Na miejsce przyjechali kryminalni, specjaliści kryminalistyki, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny.

Wspierali ich funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w tym policjanci z grupy antyterrorystycznej.

 / Fot. Archiwum KMP Zielona Góra- Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, policjanci w ciągu kilku godzin, ustalili i zatrzymali trzy osoby -
powiedziała nam rzeczniczka KMP w Zielonej Górze nadkom. Małgorzata Stanisławska. - Ostatniego z mężczyzn, dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu, namierzyli dzielnicowi.

Zatrzymani to zielonogórzanie w wieku 21 - 28 lat.

Na podstawie przeprowadzonej analizy zapisów monitoringu oraz zeznań świadków ustalono wstępnie przebieg i okoliczności zdarzenia.

Dwóm z zatrzymanych mężczyzn prokurator przedstawił zarzuty. Pierwszemu spowodowanie ciężkiego uszczerbku, wynikiem którego był zgon pokrzywdzonego, drugiemu udział w bójce.

Jednym z podejrzanych jest znany kick-bokser, wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata, medalista Mistrzostw Świata i Europy. Licencjonowany instruktor sportów walki Jakub K.

Jak podała „Gazeta Lubuska” to Jakub K. miał zadać śmiertelny cios, w postaci kopnięcia w krocze ofiary”.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.