KMŚ siatkarzy: Jastrzębski Węgiel ze srebrnym medalem!

Nula (Anna Kłeczek)/CC BY-SA 3.0
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zdobyli srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata, ulegając w decydującej potyczce włoskiemu Diatekowi Trentino 1:3 (31:29, 16:26, 11:25, 16:25).

Obie ekipy przystąpiły do finałowej potyczki bardzo skoncentrowane i dopiero na pierwszą przerwę techniczną Włosi wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Jednak siatkarze Jastrzębia nie zamierzali składać broni i po asie serwisowym Vinhego objęli jednopunktowe prowadzenie. Przed drugą przerwą techniczną jednak to przeciwnik po bardzo skutecznej grze blokiem prowadził ponownie dwoma punktami. Dalsza część pierwszej partii to zacięta walka punkt za punkt. W niesamowicie zaciętej końcówce seta, minimalnie lepsi okazali się jednak zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, wygrywając ją 31:29.

Kolejna odsłona znów rozpoczęła się od wyrównanej walki. Niestety mistrzowie Polski zbyt często psuli zagrywkę, co spowodowało, że minimalną przewagę mieli podopieczni Radostina Stojczewa. Chwila dekoncentracji Jastrzębskiego Węgla oraz znakomita seria zagrywek Trentino spowodowała, że rywale prowadzili 16:9. Do końca partii obraz gry nie uległ zmianie i obrońcy tytułu zdecydowanie wygrali drugą partię 25:16.

Trzeci set meczu to zdecydowana przewaga Włochów, którzy byli lepsi we wszystkich elementach gry. Do tego Polska drużyna miała spore kłopoty z przyjęciem oraz blokiem. To przełożyło się na mało skuteczny atak. Do tego zespół z Trentino świetnie grał na kontrze szybko kontrolując całkowicie przebieg wydarzeń na parkiecie. To spowodowało, ze podopieczni Stojczewa pewnie zwyciężyli 25:11.

Decydujący set to już prawdziwa dominacja klubowych mistrzów świata. Na placu boju istniał tylko jeden zespół. Włosi nadal świetnie grali na kontrze co wobec bezradnych zawodników Jastrzębskiego Węgla pozwoliło im wygrać czwartą partię do 16. Zdobyli tym samym trzeci klubowy tytuł mistrzowski z rzędu.

Jastrzębski Węgiel - Diatec Trentino 1:3 (31:29, 16:25, 11:25, 16:25)

Jastrzębski Węgiel: Vinhedo, Łasko, Kubiak, Bartman, Holmes, Bontje, Rusek (libero) oraz Gawryszewski, Thornton, Nemer, Bozko

Diatec Trentino: Kazijski, Birarelli, Juantorena, Raphael, Djuric, Stokr, Bari (libero) oraz Della Lunga, Brinkman, Colaci, Żygadło, Sokołow