Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11936 miejsce

Knurów. „Bezpieczni” są już dwa lata

Stowarzyszenie Cztery Pory Roku (SCPR) z siedzibą w Knurowie przygotowało i realizuje - od 1 lipca 2012 roku - autorskie przedsięwzięcie - w obszarze bezpieczeństwa - jakim jest: Program Bezpieczni w necie - bezpieczni w świecie.

 / Fot. fot. SCPR/Adrianna LepiorzWczoraj, z okazji przypadającej drugiej rocznicy Programu, Stowarzyszenie zorganizowało spotkanie pomiędzy 10.00 a 14.00 w Klubie GAMA użyczonym przez Lokatorsko – Własnościową Spółdzielnię Mieszkaniową w Knurowie, którego celem było zacieśnienie i/lub nawiązanie współpracy z jednostkami Straży Miejskiej i Policji w zakresie poszukiwań osób zaginionych na terenie województwa śląskiego.

W sumie uczestnikami było kilkunastu funkcjonariuszy reprezentujących następujące jednostki:
• Straż Miejska Knurów i Tychy,
• Komisariat Policji Knurów, Pyskowice i Czerwionka – Leszczyny,
• Komenda Miejska Policji Tychy i Katowice
• oraz Komenda Wojewódzka Policji Katowice.

Najpierw Organizatorzy zaprezentowali kadrę, Stowarzyszenie, Program i nową formę działań. Następnie podzielili się dotychczasowym doświadczeniem w zakresie poszukiwań osób zaginionych wymieniając i po krótce opisując sprawy z minionych dwóch lat. A później doszło do wspólnej wymiany informacji w gronie uczestników.

W międzyczasie można było posilić się poczęstunkiem zasponsorowanym przez firmę Fach – Mar z Knurowa.

Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze i zakończyło się zdecydowaną chęcią współpracy.

Ponadto, kadrę Stowarzyszenia Cztery Pory Roku odwiedził w Knurowie Ambasador Programu Bezpieczni w necie – bezpieczni w świecie - Krzysztof Rutkowski – właściciel biura detektywistycznego z Łodzi.
Od Krzysztofa dostaliśmy książkę pt. „Detektyw Rutkowski. Prawdziwa historia” z dedykacją dla Stowarzyszenia. Również uzgodniliśmy szczegóły dalszej współpracy pomiędzy nami. A przede wszystkim spędziliśmy razem dłuższą chwilę w kumpelskim klimacie – relacjonują Organizatorzy.

Poza tym, warto przypomnieć, że gdyby w czerwcu 2012 roku nie zaginęła nastoletnia knurowianka, to niniejszy program nie powstałby. Od tej sprawy - na szczęście pozytywnie zakończonej - wszystko zaczęło się i potoczyło dalej.
Program Bezpieczni w necie – bezpieczni w świecie realizowany jest pod hasłem: „U-Czyń Polskę bezpiecznym miejscem”, a jego misja to: "Nadzieja, to nie tyle przekonanie, że coś się dobrze skończy, ile pewność, że coś ma sens, bez względu na to, jak się skończy" - Vaclav Havel.

Cele Programu to:

1) pomoc w poszukiwaniach zaginionych osób i wsparcie ich rodzin pod hasłem: ZAGINĄŁ - ZAGINĘŁA w POLSCE;

2) pomoc dzieciom krzywdzonym, wspieranie wszelkich form pomocy i inicjatyw zmierzających do zapobiegania i przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci, jego skutkom oraz inne działania na rzecz ochrony praw dziecka pod hasłem: BEZPIECZNE SZKOŁY w KNUROWIE;

3) przeciwdziałanie mowie nienawiści pod hasłem: BEZ NIENAWIŚCI w POWIECIE GLIWICKIM.

Dotychczasowe i aktualne informacje znajdują się na portalu społecznościowym Facebook - https://www.facebook.com/BezpieczniWNecieBezpieczniWSwiecie - a niebawem będzie aktywna strona internetowa o adresie: www.bezpieczni.info

Zdjęcia z wydarzenia są dostępne w Galerii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.