Facebook Google+ Twitter

Knurów. Dołącz do Szlachetnej Paczki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-15 20:17

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze daleko, kolejna edycja akcji Szlachetna Paczka w Knurowie ruszyła 1 sierpnia. Każdy może się do niej przyłączyć, pomagając innym i zdobywając nowe doświadczenia.

Szlachetna Paczka organizowana jest w Knurowie już po raz trzeci. Dzięki dotychczasowym działaniom w 2008 roku Rejon liczył 15 wolontariuszy, który dotarł z pomocą do 26 rodzin, natomiast rok później Rejon Knurów składał się z 65 wolontariuszy, a 90 potrzebujących rodzin zostało obdarowanych. W tym roku już została zorganizowana przez wolontariuszy Szlachetna Paczka dla Powodzian z Knurowa, Wilczej oraz Gierałtowic-Przyszowic.

Po zakończeniu ubiegłorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Knurowie wolontariusze rozpoczęli przygotowania do teogorcznej PACZKI. 31 maja br. zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Cztery Pory Roku z siedzibą w Knurowie, które powstało z inicjatywy dotychczasowych wolontariuszy Knurowskiej PACZKI.

- Otrzymaliśmy dotację na realizację Szlachetnej Paczki 2010 w Knurowie z Programu Działaj Lokalnie VII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Forum Młodzieży Samorządowej w Gierałtowicach – mówi Aneta Nowak, Koordynatorka Regionalna Akcji Szlachetna Paczka w województwie śląskim i Prezes Stowarzyszenia Cztery Pory Roku.

Aby tegoroczne Knurowskie Szlachetne Cele zostały zrealizowane do PACZKI potrzebni są odpowiedzialni, pełni chęci, ideałów i energii wolontariusze. -Chcemy zorganizować Rejon składający się z około 50 wolontariuszy i dotrzeć z pomocą do około 50 potrzebujących rodzin z Knurowa. Zależy nam na profesjonalnym przeprowadzeniu Akcji i dążymy do tego, aby Szlachetna Paczka w naszym mieście funkcjonowała przez cały rok – tłumaczy Karolina Antończyk, Liderka Rejonu Knurów i Wiceprezes Stowarzyszenia Cztery Pory Roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.