Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24706 miejsce

Knurów: Festiwal Piosenki Karaoke

Mieszkańcy śląskich Domów Pomocy Społecznej bawili się na Festiwalu Piosenki Karaoke. Impreza odbyła się już po raz czwarty.

Każdy z DPS-ów musiał zaśpiewać trzy piosenki dowolnego wykonawcy lub zespołu / Fot. Starostwo Powiatowe GliwiceNajpierw był festiwalowy hymn, a potem huczne "Sto Lat" i wspaniały tort z fontanną płonących sztucznych ogni. W ten sposób podopieczni Domów Pomocy Społecznej z województwa śląskiego rozpoczęli czwartą edycję Festiwalu Karaoke. Tradycyjnie odbył się on w Domu Kultury w Szczygłowicach (dzielnica Knurowa). Zabawa przy piosenkach różnych zespołów i wykonawców co roku zdobywa nowych zwolenników.

W tym roku do Szczygłowic zjechali mieszkańcy DPS-ów z: Kuźni Nieborowskiej, Kończyc Małych, Sośnicowic, Pilchowic, Orzesza, Bytomia, Siemianowic i Gliwic. Do zabawy przyłączyli się również wychowankowie knurowskiego Ośrodka Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, na co dzień podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Domu Środowiskowego.

Jak na prawdziwy festiwal przystało reprezentacja każdego z DPS-ów otrzymała do wykonania zadanie - z zaproponowanych piosenek trzeba było wybrać i zaprezentować trzy utwory. Oczywiście każdy występ oceniało profesjonalne (w każdym calu) jury. Festiwalowe zmagania zakończyło wręczenie pucharów, dyplomów, nagród i pamiątek, które otrzymali wszyscy wykonawcy. Nie mogło też zabraknąć wspólnej zabawy przy muzyce.

Była też niespodzianka. O tę zadbali uczniowie szczygłowickich szkół serwując uczestnikom Festiwalu wyjątkowy występ. Uśmiech i promieniejące radością twarze podopiecznych były dowodem na to, że szczygłowicki festiwal doskonale wpisał się w kulturalny kalendarz DPS-owskich imprez. Z kolei dla organizatorów wspaniale bawiący się i szczęśliwi podopieczni, to motywacja do przygotowywania kolejnych takich spotkań. Już dziś zapowiadają, że przyszłoroczny Festiwal Karaoke będzie huczny i głośny - bo przecież jubileuszowy.

Oczywiście przygotowanie festiwalu nie byłoby możliwe gdyby nie sponsorzy, co podkreśla Ewa Zamora, dyrektor DPS „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej (organizatora) Jednak jak dodaje, dla takiej idei nikogo nie trzeba było długo namawiać i nikt nie poskąpił wsparcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.