Facebook Google+ Twitter

Knurów. Gala Sportu i Kultury

Dzisiaj - jak co roku o tej porze - Gmina Knurów zorganizowała Galę Sportu i Kultury, podczas której Włodarze podziękowali i wręczyli nagrody - wyróżnionym osobom i zespołom - za wysokie wyniki i sukcesy w 2013 roku.

 / Fot. Aneta NowakUroczystość odbyła się w Kino Scena Kultura w Knurowie.

Dla najlepszych ufundowano nagrody pieniężne, na łączną kwotę 29 tys. złotych.

Scenariusz imprezy został tak pomyślany, aby przed wejściem na scenę, każdy z wyróżnionych zawodników, trenerów oraz artystów przedstawiony został publiczności w formie krótkiej prezentacji, dokumentującej sylwetkę i osiągnięcia. Wśród 103 laureatów jest 67 osób, które otrzymały nagrody pieniężne oraz 36 wyróżnionych specjalnym dyplomem gratulacyjnym Prezydenta Miasta.

Na Galę zostali zaproszeni przedstawiciele takich dyscyplin sportu jak trójbój siłowy, kick-boxing,karate, pięściarstwo, szermierka, pływanie, psie zaprzęgi, wędkarstwo oraz żeglarstwo. Wśród nagrodzonych laureatów z dziedziny kultury były takie zespoły jak Marzenie III, Le Fleur, Krzikopa oraz w kategorii indywidualnej- Sylwia Lipka, Bartłomiej Kaszuba, Dominika Skoczylas, Agata Żyła, Krzysztof Gołuch.

Zgodnie z regulaminem nagradzania, przyjętym przez Radę Miasta Knurów, kandydatury osób wyróżnionych wysuwają mieszkańcy bądź środowisko sportowe i kultury w terminie od 2 do 30 stycznia każdego roku. Następnie powołana przez Prezydenta Miasta Komisja analizuje zgłoszone propozycje posiłkując się opinią m.in.Gminnej Rady Sportu ( w odniesieniu do kandydatów w dziedzinie sportu). Ostateczną listę zatwierdza Prezydent.

Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.