Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21743 miejsce

Knurów kocha recykling!

Absolwenci Programu Ferajna z Wolontariuszami Stowarzyszenia Cztery Pory Roku z Knurowa - lokalni organizatorzy - zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji "Kocham recykling", która odbędzie się w piątek 14 lutego br.

 / Fot. SCPR/Dawid BielaDo akcji włączyło się 70 miast w całej Polsce. W ramach akcji mieszkańcy będą zamieniać stare i zużyte baterie na lizaki- czerwone serca.

W Knurowie akcja będzie prowadzona w biurze Stowarzyszenia Cztery Pory Roku przy ul. Szpitalnej 8/424 , w piątek 14 lutego 2014 roku, w godzinach 12.00 - 15.00.

Knurowską edycję EkoWalentynek koordynuje Magda Suchocka - Asystentka Kierownik Program Ferajna - Wolontariuszka SCPR (0 721 684 439, asystent@ferajna.info). Ponadto, zaangażowani w zorganizowanie akcji będą Absolwenci Ferajny.

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu). Recykling zebranych baterii zapewniają firmy Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku.

Partnerzy: SAMSUNG, ELECTRO SYSTEM I REMONDIS ELECTRORECYKLING.

Dodatkowe informacje o akcji, wykaz miejsc zbiórki baterii na stronach:

www.recykling.samsung.com
www remondis-electro.pl
www cycling-recycling.eu
www.ferajna.info

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.