Facebook Google+ Twitter

Knurów: Pomagaj tak, jak KNUR-owski Wolontariusz

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-02 20:38

Są ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji lub organizacji pozarządowych, działających w różnych obszarach życia społecznego w swojej społeczności lokalnej. To Wolontariusze.

Stowarzyszenie Cztery Pory Roku realizuje obecnie zadanie publiczne w zakresie organizacji działań promujących działalność społeczną organizacji pozarządowych pt. Pomagaj tak, jak KNUR – owski Wolontariusz na terenie Knurowa, które potrwa do 9 grudnia 2011 roku – Europejskiego Roku Wolontariatu. Współfinansowane jest przez Urząd Miasta Knurów.

Celem tego zadania jest zwiększenie świadomości mieszkańców Knurowa i okolicznych gmin, na temat działalności NGO i wolontariatu, oraz zwiększenie promocji wolontariuszy i organizacji pozarządowych z Knurowa.

Organizatorzy przeprowadzą kampanię społeczną pod tym samym hasłem. Jej celem jest promowanie idei wolontariatu osób, które są aktywnymi wolontariuszami, czyli działają bezinteresownie i nie otrzymują za wykonaną pracę społeczną wynagrodzenia finansowego. Przeprowadzają także działania na rzecz knurowskiej społeczności lokalnej, np. w ramach wybranej przez nich organizacji pozarządowej z Knurowa, a także promowanie knurowskich NGO.

W międzyczasie powstanie bezpłatna i elektroniczna publikacja pt. Wolontariusz, w knurowskiej społeczności lokalnej. Dzięki niej, zainteresowani będą mogli dowiedzieć się kim jest Wolontariusz i co to jest Wolontariat, oraz poznać 150 najbardziej aktywnych dotychczas Wolontariuszy, z poszczególnych knurowskich organizacji pozarządowych.

A jako podsumowanie, zorganizują Dzień Wolontariusza w Knurowie, który odbędzie się 5 grudnia 2011 roku. Będzie on organizowany po raz pierwszy w tym mieście.

Patronat medialny: www.miastoknurów.pl, Przegląd Lokalny i Wiadomości Powiatu Gliwickiego.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.