Facebook Google+ Twitter

Knurów. Powstaje Centrum Wolontariatu

11 lipca 2011 r. rozpoczęło się zadanie publiczne pt. "Centrum Wolontariatu w Knurowie", które jest dofinansowane przez Starostwo Powiatowe z Gliwic. Realizuje je Stowarzyszenie Cztery Pory Roku z Knurowa.

Logo / Fot. Materiały promocyjneOficjalne otwarcie odbędzie się w II połowie sierpnia br. Centrum Wolontariatu to pierwsza komórka wewnętrzna w strukturach Stowarzyszenia Cztery Pory Roku w Knurowie.

Zostanie utworzone Biuro Pośrednictwa Pracy Woluntarystycznej, którego zadaniem będzie kojarzenie wolontariuszy z placówkami i osobami indywidualnymi potrzebującymi pomocy. Organizatorzy skupią się głównie na 3 grupach potencjalnych wolontariuszy – młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studenckiej, młodych bezrobotnych szczególnie z wyższym wykształceniem oraz osobach starszych. Pozyskają do współpracy placówki (instytucje, organizacje), które mogłyby skorzystać z pomocy wolontariuszy. Dostarczą wolontariuszom ciekawą i zróżnicowaną ofertę tak, aby każdy wolontariusz mógł znaleźć coś dla siebie. Wskażą pracownikom jak zgodnie z prawem współpracować z wolontariuszami i jakie działania podejmować, aby współpraca była satysfakcjonująca dla obu stron.

Osobom zainteresowanym wolontariatem i potencjalnym wolontariuszom Stowarzyszenie Cztery Pory Roku poprzez szkolenia przekaże wiedzę nt. wolontariatu niezbędną do rozpoczęcia takiej działalności. Natomiast pracownikom placówek, jak profesjonalnie współpracować z wolontariuszami. Będą promować ideę wolontariatu w Knurowie i Gierałtowicach. Zależy im, aby wolontariusz był postrzegany jako ktoś „zwyczajny - niezwyczajny”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.