Facebook Google+ Twitter

Knurów. Program Ferajna nabiera rozpędu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-13 18:29

Ponad miesiąc temu, 1 lutego 2012 roku, Stowarzyszenie Cztery Pory Roku rozpoczęło autorski, całoroczny Program Ferajna na rzecz rodzin potrzebujących z Knurowa. Widać już pierwsze efekty...

Logo Programu Ferajna / Fot. Paweł Mitura - Zielonka (PieM PROJEKT)Misją Programu jest zgodnie z myślą Johna Maxwell'a, pomaganie poprzez pokazywanie ludziom tego, co jest w nich najlepsze. Ferajna skupiać się będzie na aktywizowaniu osób objętych pomocą, w sposób poza rzeczowy.

W jego skład wchodziły będą działania takie jak: organizacja czasu wolnego osobom starszym, samotnym i/lub niepełnosprawnym; zajęcia edukacyjno-wychowawcze dla dzieci i młodzieży (m.in. w postaci grupowych rozrywkowych zajęć zgodnych z ich zainteresowaniami); indywidualne korepetycje dla dzieci w wieku szkolnym; bajkoterpia dla najmłodszych; a także letni wyjazd wakacyjny dla grupy dzieci. Dla dorosłych istniała będzie możliwość bezpłatnego korzystania z poradnictwa zawodowego i psychologicznego, a także uzyskanie nieodpłatnych porad prawnych.

Ferajna jest coraz bardziej aktywna. Stale rozbudowuje się struktura, do współpracy dołączają nowi wolontariusze oraz partnerzy i sponsorzy, odbyło się też szkolenie dla zespołu Wolontariuszy Ankieterów - przygotowujące ich do pracy. Każdy kolejny dzień, tydzień, miesiąc przyniesie jeszcze więcej.

Szczegółowe informacje, o tym co dzieje się w Ferajnie, znajdują się na stronie: www.ferajna.info, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają.

Aneta Nowak

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.