Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3847 miejsce

Knurów. VI Dni Integracji

W tym tygodniu, od 14 do 18 maja br., odbędą się już po raz szósty Knurowskie Dni Integracji pod hasłem: "Bądźmy razem", nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Miasta - Adam Rams.

 / Fot. KDI / Fot. KDIImprezy organizowane są przez środowiska osób niepełnosprawnych i z ich udziałem (m.in. podopieczni Domu Pomocy Społecznej, Caritas, grupy terapii zajęciowej, uczniowie klas integracyjnych).

Organizatorzy zaplanowali cykl imprez kulturalnych i zawodów sportowych z udziałem osób niepełnosprawnych (zarówno ruchowo, jak i intelektualnie), gdzie głównym celem jest pokazanie społeczności lokalnej, że osoba niepełnosprawna nie oznacza "mniej wartościowa".

Pojawią się zaproszeni goście honorowi. Osobistości tegorocznych KDI to: Maciej Kamiński i Michał Woroch - podróżnicy poruszający się na wózku inwalidzkim, którzy sami objechali całą Europę udowadniając, że jako osoby niepełnosprawne też mogą niezależnie funkcjonować w społeczeństwie. Ponadto w części artystycznej imprezy zobaczymy kolejnego gościa honorowego - Dorotę Osińską - artystkę, która w II edycji programu The Voice of Poland zdobyła drugie miejsce.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na plakatach.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.